Zapisz się do newslettera                     Aplikacja mobilna dla mieszkańców gminy Radzymin – MÓJ RADZYMIN                             

 

 

Sprzedaż węgla przez samorządy – Gmina Radzymin dołącza do rządowego programu.

[AKTUALIZACJA] 

Od poniedziałku, 7 listopada, w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radzyminie (ul. Weteranów 31, pok. nr 6) można złożyć wniosek o ZAKUP PREFERENCYJNY WĘGLA. 

WAŻNE INFORMACJE!

 • Uprawnione gospodarstwo domowe może zakupić w tym roku maksymalnie 1,5 tony węgla w cenie 2 000 zł za tonę. Koszt transportu do danego gospodarstwa domowego odbywać się będzie we własnym zakresie.
 • WNIOSEK o zakup preferencyjny można złożyć TYLKO RAZ w roku.
 • Ze względu na fakt, że samorząd nie otrzymał jeszcze węgla do dystrybucji – KASA URZĘDU NIE PRZYJMUJE na razie WPŁAT ZA WĘGIEL.
 • Listę punktów odbioru węgla, z którymi Gmina podpisała umowy, podamy do publicznej wiadomości po otrzymaniu węgla do dystrybucji.

Ceny węgla w październiku 2022 biją rekordy. Koszt tony węgla w Polsce wzrósł w stosunku do zeszłego roku średnio o 300-400%. Ponadto występuje problem z dostępnością surowca. Z początkiem listopada Gmina Radzymin dołączyła do rządowego programu sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach. Wnioski o zakup preferencyjny przyjmowane będą od poniedziałku 7 listopada 2022 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radzyminie.

Węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do otrzymania dodatku węglowego. Gospodarstwo domowe będzie miało prawo do zakupu w tym roku 1,5 tony węgla w cenie 2 000 zł za tonę. Dotyczy to osób, które samodzielnie odbiorą surowiec ze składu na terenie gminy Radzymin. Lista punktów odbioru będzie dostępna na naszej stronie internetowej, w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzyminie na  ul. Weteranów 31 oraz przy kasie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, pl. T. Kościuszki 2.
 

Jak kupić węgiel w preferencyjnej cenie?

Aby zakupić węgiel należy:

 1. ZŁOŻYĆ WNIOSEK o zakup preferencyjny
  w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radzyminie, ul. Weteranów 31, w pokoju nr 6 na parterze.   
  Wniosek do pobrania dostępny jest poniżej oraz w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzyminie.

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyminie, zweryfikuje czy wnioskodawcy przysługuje zakup preferencyjny oraz wyda stosowne zaświadczenie.
   
 2. WNIEŚĆ OPŁATĘ  – w tym celu, należy udać się do kasy Urzędu Miasta i Gminy Radzymin i na podstawie uzyskanego w OPS zaświadczenia opłacić zakup (płatność gotówkowa i bezgotówkowa). Potwierdzenie płatności otrzymają Państwo od pracownika Kasy.
  Koszt tony węgla to 2 000 zł za tonę. Jedno gospodarstwo domowe może w tym roku zakupić maksymalnie 1,5 tony.
   
 3. ODEBRAĆ WĘGIEL W SKŁADZIE  – należy udać się do jednego ze składów, z którym gmina Radzymin podpisała umowę na preferencyjną sprzedaż węgla i odebrać surowiec. 

Ważne! Cena 2 000 zł za tonę dotyczy osób, które odbiorą i przetransportują zakupiony węgiel we własnym zakresie.


Surowiec jaki będzie dystrybuowany przez Gminę Radzymin to najprawdopodobniej „orzech” i „groszek”. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie przewidzieć - kiedy rozpocznie się dystrybucja węgla, jaką będziemy dysponować ilością oraz jaka będzie jego jakość.  

Ustawa o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych weszła w życie  z dniem 3 listopada 2022 r
 

PLIKI DO POBRANIA:


PDFWniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego_od 7 listopada.pdf (347,75KB)
DOCWniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego_od 7 listopada.doc (69,50KB)

Na skróty

Przewiń do góry