Europejskie Forum Odpowiedzialności Ekologicznej zaprasza do certyfikacji "Firma Bliska Środowisku"

firma_bliska_srodowisku_logo_efoe_.png
Stowarzyszenie Europejskie Forum Odpowiedzialności Ekologicznej (EFOE - www.efoe.pl) zaprasza firmy z terenu gminy Radzymin do ogólnopolskiego programu certyfikacji Firma Bliska Środowisku. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami od EFOE:

Program dedykowany jest przedsiębiorcom, którzy zarządzają firmą z uwzględnieniem obowiązków wynikających z prawa ochrony środowiska, ale także wykazują dużą świadomość zmian klimatu jakie następują w Polsce. EFOE od 15 lat realizuje program ,,Firmy Bliskiej Środowisku’’. Od 2007 roku do obecnych czasów laureatami certyfikacji zostawało średniorocznie ok. 200 firm z sektora małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, które potwierdziły swoją wiarygodność ekologiczną.

Od początku swojego istnienia program przeszedł szereg zmian, wynikających z dostosowania się do obowiązujących w Unii Europejskiej przepisów dotyczących ochrony środowiska. W obecnej formule prowadzony jest audyt spółek w sześciu obszarach działań, wymienionych poniżej i na stronie www.efoe.pl/firma-bliska-srodowisku. Firmy, które uzyskają wymaganą regulaminem ilość punktów otrzymują certyfikat ,,Firma Bliska Środowisku 2022’’, którym mogą się posługiwać w codziennych relacjach biznesowych i działaniach wizerunkowych przez okres jednego roku od chwili wręczenia.

Obszary certyfikacji w ramach programu "Firma bliska środowisku"

Certyfikacja w ramach programu Firma Bliska Środowisku obejmuje sześć obszarów:
1. Ocena zgodności z przepisami prawa ochrony środowiska
2. Ocena efektywności procesów
3. Ocena efektywności energetycznej
4. Ocena strategii ekologicznej
5. Ocena Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w oparciu o ochronę środowiska i ekologię
6. Ocena przystosowania do zmian klimatu

Warunkiem wzięcia udziału w certyfikacji jest zgłoszenie i wypełnienie ankiety I stopnia. Zainteresowane firmy są proszone o zgłoszenie się do p. Anety Sośnickiej Dyrektor Rozwoju Rynku Regionalnego dla terenu Mazowsza i o podanie NIP-u firmy. Wstępna ankieta służy kwalifikacji do audytu i jest dostępna na stronie https://efoe.pl/firma-bliska-srodowisku/#ankieta. Firmy, biorące udział w certyfikacji, podpisują ze stowarzyszeniem EFOE umowę, z której wynika między innymi zgoda na przeprowadzenie audytu w firmie i opłacenie kosztów audytu. Koszt audytu uzależniony jest od wielkości firmy mierzonej ilością zatrudnionych osób na etacie.

Korzyści z udziału w programie "Firma Bliska Środowisku"

  • uczestnictwo w prestiżowym programie o zasięgu ogólnopolskim i uzyskanie certyfikatu ekologicznego
  • zwiększenie bezpieczeństwa prawnego firmy w zakresie przepisów ochrony środowiska (zapewniamy np. audyt pod względem wymogów ekologiczno-prawnych obowiązujących w Polsce, audyt procesów w kontekście ekologii i zmian klimatycznych). Dzięki audytowi dowiesz się również, czy dla Twojej działalności ustanowione zostały techniczne kryteria kwalifikacji, przewidziane w Taksonomii, czyli jakie warunki muszą zostać spełnione, aby można było powiedzieć, że działalność wnosi wkład w łagodzenie zmian klimatu lub adaptację do zmian klimatu
  • wygenerowania skutecznego narzędzia wspomagającego zarządzanie firmą
  • pokazanie obszarów, które można rozwijać w oparciu o środki Unijne lub z NFOŚiGW (po certyfikacji firmy)
  • wsparcie firmy w budowie wizerunku ekologicznego na tle konkurencji dzięki możliwości posługiwania się certyfikatem, (min. w kampaniach reklamowych i wizerunkowych, materiałach promocyjnych)
  • wsparcie osób zajmujących się w przedsiębiorstwie ochroną środowiska, gdyż zyskują szansę na weryfikację sposobu dotychczasowej realizacji obowiązków
  • promocja przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za środowisko naturalne w mediach tradycyjnych i społecznościowych organizatora oraz partnerów programu
  • uczestnictwo w prestiżowej Live Gali wręczenia certyfikatów z ciekawymi osobami z całej Polski
  • pozyskanie nowych relacji biznesowych

Kontakt

W sprawie udziału w programie "Firma Bliska Środowisku" zapraszamy do kontaktu z:

Aneta Sośnicka
Dyrektor Rozwoju Rynku Regionalnego
tel. 504 254 848
e-mail: aneta.sosnicka@efoe.org.pl

Więcej informacji na stronie www.efoe.pl.

Na skróty

Przewiń do góry