Ścieżka edukacyjna przy Szkole Podstawowej Specjalnej w Radzyminie - Piknik Edukacyjny

Miło nam poinformować, że przy Szkole Podstawowej Specjalnej w Radzyminie została utworzona nowa ścieżka edukacyjna. Ścieżka ta powstała w ramach projektu „Urządzenie infrastruktury terenowej, służącej edukacji ekologicznej w miejscowości Radzymin, powiat wołomiński”, zrealizowanego przez Powiat Wołomiński.

Przedsięwzięcie to zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Ścieżka edukacyjna została wyposażona w 6 tablic tematycznych, 3 zestawy interaktywne, skocznię leśną oraz ścieżkę sensoryczną. W sąsiedztwie ścieżki wykonano również nasadzenia roślin wieloletnich.

Tablice edukacyjne przedstawiają graficzne i opisowe informacje dotyczące wybranych zagadnień przyrodniczych, dot.: ekosystemem lasu, łąki, znaczenia drzew w przyrodzie, fotosyntezy,  bioróżnorodności oraz cyklu życiowego owadów. Przygotowano też zestawy interaktywne, które uczą poprzez zabawę. Zachęcamy do wykorzystania nowej infrastruktury dla celów dydaktycznych.

W ramach realizacji powyższego zadania w dniu 15 września 2022 r. odbędzie się piknik edukacyjny, połączony z warsztatami oraz oprowadzaniem po ścieżce edukacyjnej. Oficjalne rozpoczęcie Pikniku zaplanowano na godz. 12:00.

Piknik edukacyjny jest częścią zadania pn. „Urządzenie infrastruktury terenowej, służącej edukacji ekologicznej w miejscowości Radzymin, powiat wołomiński”. Głównym celem Pikniku jest podnoszenie wiedzy i budowanie świadomości ekologicznej uczestników imprezy w oparciu o stworzoną infrastrukturę terenową oraz jej promocja i zachęta - poprzez atrakcyjną prezentację możliwości jej wykorzystania - do prowadzenia kolejnych zajęć dydaktycznych oraz edukacji ekologicznej mieszkańców w tym miejscu – jako zapewnienie efektu kaskadowego.

Na Gości pikniku będą czekały liczne atrakcje, w tym: stanowisko edukacji ekologicznej, zabawy edukacyjne, warsztaty na temat sadzenia roślin, konkurs plastyczny oraz loteria.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Pikniku. Będzie kolorowo, aktywnie i w zgodzie z naturą. Serdecznie zapraszamy również do odwiedzenia ścieżki ekologicznej przy Szkole Podstawowej Specjalnej przy ul. Komunalnej 8 w Radzyminie. Wstęp na teren SPS w Radzyminie – po uzgodnieniu z Dyrekcją Szkoły.


Zaproszenie_piknik_edukacyjny.pngZdjęcie tablica.jpeg

Na skróty

Przewiń do góry