I turnus "Lata w Mieście" za nami

1 lipca 2022 r. zakończył się pierwszy - z siedmiu zaplanowanych w naszej gminie - turnusów półkolonii „Lato w Mieście”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie.   To już druga edycja letniego wypoczynku organizowanego w Gminie Radzymin, nadzorowanego przez  Biuro Oświaty. W I turnusie uczestniczyło 60 dzieci z klas I-IV, które rozwijały swoje zainteresowania oraz rozbudzały pasje poprzez m.in. udział w różnych zajęciach, warsztatach oraz zabawach na świeżym powietrzu.

Największą atrakcją dla dzieci były niewątpliwie aż trzy wycieczki:

- wycieczka do kina,

- wycieczka na basen,

- wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Bobrów”.

Prowincjonalna okolica, swojskie klimaty, świeże powietrze, niepowtarzalne widoki oraz wiele innych atrakcji, warsztatów jakie czekały na dzieci na miejscu sprawiły, że „Dolina Bobrów” bez wątpienia zapadnie w ich pamięci na długi czas.

Bardzo dużo emocji przysporzyły również dzieciom zajęcia organizowane na terenie szkoły: zawody sportowe, konkursy zagadek, zajęcia plastyczne, gry planszowe, puzzle, tenis stołowy i wiele innych. Ponadto dzieci wraz z opiekunami wybrały się do Biblioteki Miasta i Gminy Radzymin na wydarzenie pt. „Mgliste pojęcia o parze” prowadzone przez firmę „Pokazy bez Skazy”.

Poprzez aktywne spędzanie  wolnego czasu na zajęciach sportowo- turystyczno – krajoznawczych, które miało na celu obcowanie z naturalnym środowiskiem i integrację różnych grup wiekowych, ukazało dzieciom alternatywne formy rozrywki, będące alternatywą do spędzania czasu przed komputerem.

Uczestnictwo w różnych formach aktywności fizycznej, grach i zabawach sportowych, dało możliwość przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji, współdziałania, poprawy tężyzny fizycznej i ogólnej sprawności organizmu.

Podczas beztroskiego wypoczynku niewątpliwie nie można zapominać również o bezpieczeństwie, dlatego przeprowadzone zostały rozmowy z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wyjść i wyjazdów na wycieczki, a także na temat zasad bezpieczeństwa podczas kąpieli wodnych.

Cieszymy się, że ten czas był dla uczestników półkolonii  czasem pełnym wrażeń i niezapomnianych przygód. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wypoczynku.

 

Na skróty

Przewiń do góry