Piknik "WIANKI 2022" w Starych Załubicach

26 czerwca o godz. 13.00 w Starych Załubicach rozpoczęło się wielkie, radosne świętowanie...

Organizatorzy przygotowali na ten dzień wiele atrakcji - byli animatorzy, rękodzielnicy, stoiska gastronomiczne, a dla najmłodszych - wesołe miasteczko, oprowadzanki na kucyku, malowanie buziek i zaplatanie warkoczyków.

Na scenie pojawili się pierwsi artyści - przedstawiciele lokalnych grup i zespołów - Zumba Team Joanna Turkot, Studio Tańca "Clou", Fight Club Radzymin i Szczep 9 RDH i GZ "Labirynt". O godz. 16.00 rozpoczął się koncert Radzymińskiej Orkiestry Dętej, a tuż po niej zagrała Kapela Mazowszanie. Piękne występy dali również Wiktoria Wolańska oraz dzieci i młodzież z Sekcji Muzycznej Biblioteki Miasta i Gminy Radzymin przygotowane przez Pana Marka Stachewicza.

Ważnym punktem imprezy było losowanie zwycięzców nagród w loterii "Rozlicz PIT w Radzyminie - wygraj samochód", gdzie do wygrania były rowery, hulajnogi elektryczne, tablety, smartwatche oraz nagroda główna - samochód osobowy marki Toyota Yaris. W specjalnie przygotowanej,  zaplombowanej kopercie znalazło się aż 1801 losów. Do każdej z nagród została wylosowana jedna osoba + dodatkowo - osoba rezerwowa. Zwycięzcy będą zweryfikowani i już niebawem zostaną ogłoszone nazwiska. Lista wylosowanych osób dostępna jest na stronie: https://www.pitwradzyminie.pl/

Następnie komisja złożona z Panów Burmistrzów - Krzysztofa Chacińskiego oraz Krzysztofa Dobrzynieckiego i Przewodniczącej Rady Miejskiej - Pani Elżbiety Darki wybierała zwycięzców w Konkursie Wiankowym. W kategorii dzieci zwyciężyły: 1.Łucja Sokołowska 2. Julia Białkowska 3. Wiktoria Wolańska. W kategorii dorośli: 1. Martyna Grudzińska 2. Sylwia Siemiątkowska 3. Karolina Jankowska. Wyróżnienie otrzymało Sołectwo Wolica. Nagrodzeni w konkursie na najpiękniejszy wianek otrzymali bony podarunkowe ufundowane przez Bibliotekę Miasta i Gminy Radzymin. Tuż po konkursie, jego uczestnicy, w barwnym korowodzie pomaszerowali nad rzekę. Wianki zostały rzucone...

Niezwykle oczekiwanym punktem wieczoru był występ zespołu muzycznego "Robson Band". Muzycy szybko porwali uczestników pikniku do tańca i już po kilku minutach, wiele par wirowało tuż pod sceną przy dźwiękach skocznych, znanych wszystkim utworów muzycznych. Na zakończenie "Wianków", już po zmroku, odbył się spektakularny pokaz Fire-Show przygotowany przez Grupę Awaria z Radomia.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację pikniku - pracownikom Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin wraz z Dyrektorem - Panem Arturem Laskowskim, Strażakom z OSP Stare Załubice oraz Pani Ewelinie Kostrzewie, a także mieszkańcom i gościom imprezy - za tak liczny udział. Dziękujemy również prowadzącemu całą imprezę - Panu Mariuszowi Kubłowi. To dzięki Wam było tam tak pięknie i radośnie! Do zobaczenia za rok - na kolejnych "Wiankach"!

 

Na skróty

Przewiń do góry