Nowe fundusze na inwestycje samorządowe na terenie powiatu wołomińskiego, kolejne pieniądze na inwestycje w Gminie Radzymin

30 maja 2022 podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki drugiego naboru z programu Inwestycji Strategicznych w ramach tzw. Polskiego Ładu. Na teren naszego powiatu popłynęły rekordowe 233 mln zł wsparcia na inwestycje w ramach Rządowego Programu.
 
Gmina Radzymin otrzymała środki na: rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Gminie Radzymin poprzez budowę sieci wodociągowej w Borkach oraz stacji uzdatniania wody ,,SUW-2” w Radzyminie: 14 574 000 zł, a powiat wołomiński otrzymał środki na:
przebudowę drogi powiatowej w Rżyskach nr 4311W w gm. Radzymin: 9 587 236,77 zł.
 
To istotne wsparcie, przy ważnej choć mało widocznej inwestycji. W naszej Gminie Radzymin jest coraz więcej mieszkańców i odbiorców wody. W sezonie letnim często widać wyraźne spadki ciśnienia wody w sieci. Po realizacji zadania, potrzeby w zakresie produkcji wody będą zaspokojone na wiele lat. Wartość całego zadania to ok 30 mln zł.
 
Gmina Radzymin bardzo dziękuje Panu Ministrowi Piotrowi Uścińskiemu za zainteresowanie problemami naszego samorządu oraz skuteczność w pozyskaniu środków dla naszego regionu.

Na skróty

Przewiń do góry