Kolejny sukces Krzysztofa Chacińskiego i Artura Goryszewskiego! Perły Samorządu rozdane!

Gmina Radzymin po raz kolejny znalazła się w ścisłej czołówce ogólnopolskiego rankingu „Perły Samorządu 2022" zajmując 4. miejsce wśród najlepszych samorządów, a Burmistrz Krzysztof Chaciński 6. miejsce wśród najlepszych włodarzy, w rankingu „Perły Samorządu 2022” w kategorii gmin miejsko-wiejskich pow. 5 tys. mieszkańców. Artur Goryszewski - Skarbnik gminy Radzymin zdobył 3. miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich,  (Skarbnik Samorządu 2022) oraz tytuł skarbnika 5-lecia rankingu. Konkurs jest organizowany rokrocznie przez Dziennik Gazetę Prawną, a partnerem merytorycznym w tym roku była firma konsultingowa PwC

Późnym popołudniem, 17 maja 2022 r. w Gdyni, odbył się Kongres „Perły Samorządu” – X edycji rankingu nagradzającego samorządy wyróżniające się jakością zarządzania i jakością życia mieszkańców. Gmina Radzymin uplasowała się na bardzo wysokiej 4. pozycji, w kategorii„ Najlepszy samorząd – gminy miejsko-wiejskie”. Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński zajął 6. miejsce w kategorii „Najlepszy włodarz”. Artur Goryszewski – Skarbnik gminy Radzymina zdobył 3. miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich, (Skarbnik Samorządu 2022) oraz tytuł Skarbnika 5-lecia rankingu.

Ranking „Persy Samorządu” prowadzony jest 10 lat przez Dziennik Gazetę Prawną we wsparciu  PwC - globalnej sieci przedsiębiorstw świadczących usługi księgowe, audytorskie i doradcze. „Perłami Samorządu” nagradzane są samorządy i włodarze, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale również w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia.

Za nami kolejny rok pracy na pełnych obrotach i stawiania sobie ambitnych celów. Po raz kolejny gmina Radzymin znajduje się w pierwszej dziesiątce - w tym roku na 4. miejscu wśród gmin miejsko-wiejskich oraz na 6. miejscu w kategorii włodarz w rankingu "Perły Samorządu" organizowanego przez PWC oraz Dziennik Gazetę Prawną.” – skomentował wyniki rankingu Krzysztof Chaciński - Burmistrz Radzymina

„Perły Samorządu” przyznawane w czterech kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. mieszkańców, miasta powyżej 100 tys. mieszkańców.

b1.jpeg

 

 

Przeczytaj także: 


ROZWÓJ - BIZNES - KULTURA

Radzymin jest jedną z najszybciej rozwijających się gmin w północno-wschodniej części aglomeracji warszawskiej z coraz bogatszą ofertą dla mieszkańców i biznesu.

Nie bez powodu Gmina Radzymin i jej włodarz, Krzysztof Chaciński, kolejny raz z rzędu znaleźli się w czołówce rankingu Perły Samorządu. Radzymin rozwija się nie tylko pod względem inwestycji gminnych, infrastruktury i biznesu, ale staje się też coraz przyjaźniejszym miejscem do życia i spędzania wolnego czasu, z ambitnymi projektami kulturalnymi i wyjątkową atmosferą.

Gorące tempo gminnych inwestycji

Gmina Radzymin utrzymuje tempo inwestycji pomimo zmieniających się warunków rynkowych. Ambitny plan zakłada m.in. zakończenie w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy budowy północnej obwodnicy miasta (al. L. Kaczyńskiego), samorządowego Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920, nowych bloków komunalnych czy restauracji zabytkowego Parku Czartoryskiej z XVIII w. Sukcesywnie ulepszana jest infrastruktura, na czele z kompleksową przebudową al. Jana Pawła II w Radzyminie, sukcesywną modernizacją dróg, budową ścieżek rowerowych i sieci wodno-kanalizacyjnej. Inwestycjom sprzyja aktywne pozyskiwanie przez gminę środków zewnętrznych w ramach programów rządowych, unijnych i samorządu województwa mazowieckiego.

Kultura, historia, wypoczynek

Radzymiński „genius loci” można odczuć nie tylko w miejscach, upamiętniających Bitwę Warszawską 1920, ale również w zrewitalizowanym, XVIII-wiecznym Domku Ogrodnika z Galerią Piwniczka, w klimatycznym centrum miasta z zabytkami i historycznym układem urbanistycznym czy wśród mazowieckiej przyrody nad Zalewem Zegrzyńskim, starorzeczami Bugu i meandrami Rządzy. Po turystycznych atrakcjach gminy oprowadza uruchomiony niedawno wspólnie z PTTK Radzymiński Szlak Krajoznawczy. W programie gminnych wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie: koncerty i przedstawienia w Miejskiej Sali Koncertowej, plenerowe pikniki i wydarzenia sołeckie, koncerty znanych wykonawców w nowoczesnej Scenie Cegielnia.

Dobry klimat dla biznesu

Radzymińskim samorządowcom od wielu lat przyświeca hasło „Najlepsze miejsce do prowadzenia biznesu po tej stronie Warszawy”. Tej wizji sprzyja bliskość stolicy i dogodna komunikacja trasą S8, wzdłuż której usytuowane jest kilkaset hektarów terenów inwestycyjnych. Równocześnie samorząd prowadzi aktywną politykę współpracy z biznesem i stale modernizuje miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, aby sprostać obecnym i przyszłym wymaganiom rozwojowym. Dzięki temu w pobliżu węzłów na S8 i głównych arterii komunikacyjnych gminy w szybkim tempie  wyrastają hale logistyczne, zakłady przemysłowe i siedziby firm. Śródmieście Radzymina wzbogaciło się w ostatnim czasie o kilka nowych restauracji, sklepów i o centrum handlowe.

Jedną z form współpracy samorządu ze środowiskiem biznesowym jest konkurs „Victoria Biznesu”, w którym wyróżnienia są przyznawane najlepszym firmom z terenu gminy, niezależnie od ich wielkości i formy działania. W pierwszej edycji konkursu skrzydlate statuetki zdobyła firma Coca-Cola HBC Polska, której zakład jest zlokalizowany w Radzyminie, oraz firmy małe i średniej wielkości, działające na terenie gminy: restauracje La Pasta i Kaiso Sushi oraz firma My Catering.

Gmina Radzymin w pigułce:

  • Liczba mieszkańców: 27 tys.
  • Dochody budżetowe 2022: 217,8 mln zł
  • Wydatki inwestycyjne 2022: ok. 80 mln
  • Odległość od Warszawy: 25 km

 

Na skróty

Przewiń do góry