Fundacja "Daj Mi Skrzydła" we współpracy z Gminą Radzymin i OPS zbiera fundusze na potrzeby uchodźców z Ukrainy

Gmina Radzymin, Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyminie i Fundacja "Daj Mi Skrzydła" podjęli decyzję o otwarciu zbiórki środków pieniężnych przez Fundację na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy schronili się na w Gminie Radzymin. Strony podpisały porozumienie o współpracy w tej sprawie. Dzięki zebranym środkom będzie można wspierać ukraińskie rodziny w naszym najbliższym sąsiedztwie i uzupełniać pomoc rzeczową, którą Mieszkańcy Gminy Radzymin od początku gromadzą w Radzymińskim Punkcie Pomocy Ukrainie.

Zachęcamy Mieszkańców, którzy chcą w ten sposób włączyć się w akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy, do wpłacania darowizn na specjalne subkonto Fundacji "Daj mi Skrzydła" na cel #RadzyminDlaUkrainy:

61 2130 0004 2001 0616 8835 0029 - Fundacja Daj Mi Skrzydła
tytułem: darowizna #RadzyminDlaUkrainy

Pieniądze można wpłacać przelewem na powyższy nr konta, jak również poprzez:

  • zbiórkę na portalu Pomagam.pl https://pomagam.pl/radzymindlaukrainy
  • przeznaczenie 1% podatku PIT - wpisując w formularz podatkowy KRS Fundacji "Daj Mi Skrzydła": 0000438879 i cel szczegółowy "Radzymin dla Ukrainy"
  • gotówką podczas zbiórek publicznych, prowadzonych podczas wydarzeń i koncertów na terenie Gminy Radzymin

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup żywności, środków higienicznych oraz innych podstawowych towarów czy usług, niezbędnych uchodźcom do funkcjonowania w naszej społeczności. Zakupy będą dokonywane na podstawie gminnej listy zapotrzebowań, prowadzonej przez wolontariuszy i urzędników w ramach Radzymińskiego Centrum Pomocy Ukrainie.

Za pierwsze środki, zgromadzone przez Fundację podczas zbiórek przy okazji koncertów z okazji Dnia Kobiet, które odbyły się 8 i 13 marca br. w Miejskiej Sali Koncertowej, zakupione zostanie jedzenie (kasza, ryż, płatki śniadaniowe) i środki czystości (szampon, proszek do prania).

Zapotrzebowanie na pomoc, jak również gotowość pomocy uchodźcom, można zgłaszać mailowo na adres: lub telefonicznie: 22 667 66 00.

 

Więcej informacji o działaniach pomocowych Gminy Radzymin i jej Mieszkańców na rzecz uchodźców z objętej wojną Ukrainy:


 

Na skróty

Przewiń do góry