Zwycięskie firmy z "Victorią Biznesu 2021" - Gala konkursu podczas Radzymińskiego Spotkania Biznesu 03.03.2022

W pierwszej edycji konkursu Victoria Biznesu statuetki otrzymały cztery radzymińskie firmy: Coca Cola HBC Polska, La Pasta, Kaiso Sushi i My Catering Jakub Pałaszewski. Nagrodę specjalną Kapituły Konkursu „Victoria Biznesu 2021” otrzymał p. Tomasz Libner, prezes Fundacji oGROMna Pomoc. Kapituła przyznała też kilkanaście wyróżnień w kategoriach konkursowych: Firma Roku – małe firmy, Firma Roku – firmy średniej wielkości, Debiut Roku i Mecenas Roku.

Gala Konkursu „Victoria Biznesu 2021” miała miejsce podczas Radzymińskiego Spotkania Biznesu, które od w 3 marca 2022 r. w sali koncertowej Sceny Cegielnia. Spotkanie miało uroczystą oprawę, a wieczór uświetnił wyjątkowy koncert maestro Vadima Brodskiego, wirtuoza skrzypiec, który odwiedził Radzymin ze specjalnym występem dla uczestników spotkania biznesu.

Spotkanie otworzył p. Piotr Uściński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii i poseł na Sejm RP z naszego regionu. Po jego wystąpieniu rozpoczęła się uroczysta Gala Konkursu „Victoria Biznesu 2021”, którą poprowadzili członkowie Kapituły Konkursowej: jej Przewodniczący, p. Bogdan Domagała z firmy DJ Chem, p. Karolina Gruca, reprezentująca agencję interaktywną GoldenSubmarine oraz Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina, który powiedział: "Po raz pierwszy w historii rozdaliśmy nagrody Victoria Biznesu, które doceniają działalność przedsiębiorców na terenie naszej gminy. To nagrody za zaangażowanie, pomysł i sukces. Kapituła doceniła zarówno te firmy, które działają u nas od dłuższego czasu, jak i te, które zadebiutowały w ciągu ostatnich trzech lat. Większość zgłoszeń to małe i średnie firmy, które służą naszym mieszkańcom."

Oto lista laureatów w poszczególnych kategoriach:

Firma Roku

Podczas oceny zgłoszeń w kategorii „Firma Roku” liczył się najbardziej sukces biznesowy i wpływ na rozwój gospodarczy gminy. Ze względu na zróżnicowanie zgłoszonych firm, Kapituła zdecydowała, aby podzielić zgłoszenia w tej kategorii na trzy grupy według wielkości zgłoszonych przedsiębiorstw. W efekcie przyznano trzy nagrody główne dla firmy dużej, średniej wielkości i małej, oraz kilkanaście wyróżnień:

Kategoria FIRMA ROKU – duże przedsiębiorstwa

Laureat: Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o. (www)

Kategoria FIRMA ROKU – firmy średniej wielkości

Laureat: La Pasta s.c. (www)

Wyróżnienia:

 • Empire Pharma Sp. z o.o. (www)
 • GieraDesign Michał Giera (www)
 • Intermache Radzymin - Modoti sp. z o.o. (www)
 • Kancelaria Prawno-Podatkowa BOOLSKA.PL sp. z o.o. (www)
 • Klinika Medyczna na Reymonta sp. z o.o. (www)
 • Waflex Wytwórnia Wafli do Lodów Wiesław Stankiewicz (www)
 • Zbrostal sp. z o.o. sp. k. (www)

Kategoria FIRMA ROKU – małe firmy

Laureat: MyCatering Jakub Pałaszewski (www)

Wyróżnienia:

 • Ambitna Marka Patrycja Dubaniewicz (www)
 • Biuro Rachunkowe Helios sp. z o.o. (www)

Debiut Roku

Do kategorii „Debiut Roku” można było zgłaszać firmy, które rozpoczęły działalność na terenie Gminy Radzymin w ciągu ostatnich trzech lat, dynamicznie się rozwijają, wypełniły lukę rynkową i służą swoją ofertą mieszkańcom.

Laureatem w tej kategorii została firma: Kaiso Sushi Adam Zarychta (www)

Wyróżnienia:

 • Camino - restauracja hiszpańska - Arttoma Tomasz Andrzejewski (www)
 • Fotografia Len-Art Beata Lenart (www)
 • HYDRA Usługi Hydrauliczne Mariusz Urbanek (www)
 • JG Stylist Sp. z o.o. (www)
 • Lampstore Edyta Suchenek (www)
 • MyCatering Jakub Pałaszewski (www)
 • NatClean Usługi Ogrodnicze Joanna Sobiegraj (www)
 • ParyżAnka Radzymin Anna Barzowska (www)
 • Softwall Design - Primacar Małgorzata Zawadzka (www)

Mecenas Roku

Do zgłoszeń w tej kategorii zaproszone były firmy, które wspierają działalność społeczną, dbają o zrównoważony rozwój i współpracują z sektorem pozarządowym, a także te podmioty, które tworzą produkty i usługi, promujące Gminę Radzymin na forum ponadregionalnym. W tej kategorii Kapitułą przyznała jedno wyróżnienie dla firmy:

 • M’Art Małgorzata Puzio – za stworzenie festiwalu teatralnego STAR Radzymin, który promuje gminę na mapie wydarzeń kulturalnych regionu i województwa (www)

Nagroda Specjalna Kapituły Konkursu „Victoria Biznesu 2021

Oprócz wyłonienia laureatów i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach konkursowych dla firm, Kapituła skorzystała z prawa do przyznania nagrody specjalnej. Piąta statuetka Victorii Biznesu została przyznana p. Tomaszowi Libnerowi, prezesowi Fundacji oGROMna Pomoc, jako wyraz uznania dla wielkiej pracy na rzecz wsparcia chorych dzieci i ich rodzin. Wzruszającą, krótką laudację, wygłosił p. Przemysław Stankiewicz, Prezes Zarządu Radzymińskiego Konkursu Biznesu. O działalności Tomka i jego Fundacji można przeczytać na profilu oGROMna Pomoc na Facebooku.

Sam Tomasz Libner nie był obecny na Gali ze względu na swoje zaangażowanie w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dyplom i statuetkę wręczył mu dzień później burmistrz Krzysztof Chaciński, a przekazanie odbyło się w Radzymińskim Punkcie Pomocy Ukrainie.

 

Pełen przebieg Gali Konkursu Victoria można zobaczyć w relacji on-line na kanałach Gminy Radzymin na Facebooku (Gala Konkursu) i YouTube (całość Radzymińskiego Spotkania Biznesu) oraz na zdjęciach. Skrzydlatą statuetkę Victorii Biznesu zaprojektowała p. Magdalena Karłowicz, znana artystka-rzeźbiarka z naszego regionu.

 

Jak oceniała Kapituła Konkursu „Victoria Biznesu 2021”

Aby zgłosić firmę do wybranej kategorii konkursowej, należało wypełnić szczegółową ankietę, która następnie była punktowana przez członków Kapituły i dyskutowana na spotkaniach tego grona. Kryteria ocen były podane w regulaminie konkursu. W skład Kapituły Konkursu „Victoria Biznesu 2021” wchodzili praktycy biznesu i przedstawiciele organizatorów:

 • Bogdan Domagała, DJ Chem Chemicals Poland S.A. – Przewodniczący Kapituły
 • Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina
 • Karolina Gruca, GoldenSubmarine
 • Mariusz Kaczmarski, Ośrodek Szkolenia Kierowców Classic
 • Marek Kościkiewicz, Basico Sp. z o.o. / Scena Cegielnia
 • Paweł Nagórny, Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o.
 • Michał Półtorak, Wieści Sp. z o.o.
 • Przemysław Stankiewicz, PPH Waflex

Zgodnie z założeniami do kapituły kolejnych edycji konkursu Victoria Biznesu zaprosimy przedstawicieli firm, które otrzymały tytuł Laureatów.

Prelekcje, prezentacje i dyskusje

Podczas Radzymińskiego Spotkania Biznesu 3 marca br. nie zabrakło merytorycznych prezentacji i dyskusji, z których wiele nawiązywało do trwającej wojny w Ukrainie i jej konsekwencji dla gospodarki, rynku pracy czy samej Gminy Radzymin. Na początku spotkania uczestnicy wyrazili swój szacunek dla bohaterskich obrońców Ukrainy przed rosyjską agresją w formie minuty oklasków na stojąco.

W pierwszym wystąpieniu p. Piotr Uściński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii mówił o strategicznych projektach, toczących się pod jego kierownictwem, w tym o planowanym unowocześnieniu prawa w zakresie zagospodarowania przestrzennego. Wziął on też udział w panelu dyskusyjnym nt. wyzwań polskiego rynku pracy, na który ogromny wpływ będzie miał napływ uchodźców z Ukrainy.

Dyskusję panelową otworzyła krótka prezentacja, przygotowana przez p. Grażynę Krupę, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie nt. oferty dla przedsiębiorców. W gronie panelistów byli również: p. Katarzyna Walasik, Senior Branch Manager w firmie Manpower, dostarczającej rozwiązania HR, p. Wojciech Śliwa, Rewards Manager w Coca-Cola HBC Polska oraz p. Piotr Uściński, wiceminister i poseł na Sejm RP. Dyskusję poprowadził p. Michał Półtorak, redaktor naczelny „Wieści Podwarszawskich”.

Radzymiński Klub Biznesu i rozwój gminy

Z zaproszeniem do działania w Radzymińskim Klubie Biznesu wystąpił p. Przemysław Stankiewicz, prezes stowarzyszenia. Podkreślił, że wszyscy przedsiębiorcy, niezależnie od tego, jak długo działają na terenie Gminy Radzymin, tworzą jedną tkankę i jedno środowisko, które wspólnie buduje gospodarkę lokalną. Radzymiński Klub Biznesu rozpoczyna swoją działalność i ma na celu stworzenie reprezentacji sektora biznesowego w kontaktach m.in. z samorządem, a także wspólnie mierzenie się z wyzwaniami rynku.

Część prezentacyjną spotkania zamknęło wystąpienie Burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego. Mówił on o działaniach inwestycyjnych i rozwojowych gminy, istotnych z punktu widzenia biznesu, a także o finansach i strukturze dochodów gminy. Wśród kluczowych inwestycji zwrócił uwagę na budowę dróg, w tym al. Lecha Kaczyńskiego, która będzie północną obwodnicą miasta oraz ulic, które mają w przyszłości stanowić dwa mniejsze ringi wokół centrum Radzymina. Zwrócił uwagę na planowane zmiany w śródmieściu – wprowadzenie stref ograniczonego parkowania, ograniczenia ruchu ciężkich pojazdów i rewitalizację przestrzeni miejskiej. Burmistrz mówił też o trwających pracach nad zmianami w miejscowych planach zagospodarowania terenu i studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego pod kątem rozwoju przedsiębiorczości.

Prezentacjom towarzyszyły dwa stoiska, na których swoją ofertę dla firm zaprezentował Powiatowy Urząd Pracy i firma Pożyczki Mazowieckie – spółka samorządu województwa Mazowieckiego, która oferuje korzystne pożyczki, przeznaczone na rozwój firm.

Na zakończenie spotkania ze specjalnym koncertem kameralnym wystąpił Vadim Brodski, wybitny artysta, mistrz skrzypiec. Vadim Brodski przyjechał do Radzymina na zaproszenie p. Bogdana Domagały z firmy DJ Chem Chemicals Poland i władz samorządowych.

Cały przebieg spotkania mogą Państwo obejrzeć w transmisji na kanale Gminy Radzymin w serwisie YouTube: www.youtube.com/gminaradzymin_oficjalnie.

Organizatorzy:

Organizatorem Konkursu Victoria Biznesu i Radzymińskich Spotkań Biznesu jest Gmina Radzymin wraz z Partnerami – Sceną Cegielnia i „Wieściami Podwarszawskimi”, którzy współtworzą te wydarzenia:

Na skróty

Przewiń do góry