Zmiany w obsłudze rejestru CEIDG i nowe formularze na biznes.gov.pl

Od 11 grudnia 2021 r. Ministerstwo Rozwoju i Technologii  wprowadziło zmiany w obsłudze rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz nowe wzory formularzy, związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Wszystkie te usługi zostały zintegrowane na portalu biznes.gov.pl.

Do najważniejszych zmian należą:

  1. Przeniesienie usług elektronicznych dla przedsiębiorców, tj. usługi założenia działalności gospodarczej, zmiany danych, zawieszenia, wznowienia i zamknięcia działalności gospodarczej ze strony ceidg.gov.pl  na serwis biznes.gov.pl,
  2. Wprowadzenie nowych wzorów formularzy, instrukcji oraz zaświadczeń. Dotychczasowe wnioski w wersji 1.8.9 obowiązują do 10 grudnia. Nowe wnioski można znaleźć na stronie CEIDG dla przedsiębiorców.

W związku ze zmianami w CEIDG i wprowadzeniem nowej wersji formularza informujemy, że wszystkie wnioski CEIDG anonimowe i robocze, niezrealizowane do 10 grudnia 2021, do godz. 17.00, zostały usunięte. Osoby zgłaszające się do tutejszego urzędu z numerem wniosku wygenerowanym wg starej wersji formularza, po 13 grudnia 2021 r. nie odnajdą go w systemie. Należy ponownie wypełnić wniosek w nowym formularzu. Zachęcamy do korzystania z możliwości złożenia wniosku on-line przez stronę Zarejestruj działalność gospodarczą w CEIDG.

Wnioski robocze, wygenerowane wg nowej wersji formularza i złożone w systemie od 13 grudnia 2021 r. będą przetwarzane poprawnie.

W razie pytań prosimy o kontakt:

  • Centrum Pomocy Przedsiębiorcy Biznes.gov.pl oraz CEIDG, tel. 801 055 088 lub 22 765 67 32, live-chat i pomoc on-line na stronie www.biznes.gov.pl/pl/centrum-pomoc
  • Samodzielnie Stanowisko ds. działalności gospodarczej i zezwoleń w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin, tel. 22 667 67 08 lub 22 667 68 84

Zachęcamy do korzystania z konta przedsiębiorcy on-line w serwisie biznes.gov.pl! Ministerstwo przygotowało krótką instrukcję video, jak się nim posługiwać: https://youtu.be/a3JwAzEruhE

O integracji usług dla przedsiębiorców na portalu biznes.gov.pl

Integracja serwisów CEIDG i Biznes.gov.pl jest jednym z efektów projektu UE pt.: „Konto przedsiębiorcy – usługi online dla firm w jednym miejscu”, którego celem jest uproszczenie formalności podczas zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jego celem jest ułatwienie firmom dostępu do niezbędnych informacji i e-usług, bez potrzeby rejestracji w kilku serwisach. Już dziś przedsiębiorca, który posiada lub założy konto na Biznes.gov.pl, może w nim sprawdzić swój wpis do rejestru CEIDG i dokonać zmian we wpisie bez potrzeby odwiedzania rejestru ceidg.gov.pl. Dzięki tej zmianie przedsiębiorca zyska jedno Konto do sprawdzania powiadomień, statusów i historii realizowanych przez siebie spraw urzędowych, również tych, które dotyczą rejestru CEIDG. Natomiast urzędnicy otrzymają nowoczesne narzędzie, które uprości sprawną obsługę firm w gminie, a także zdecydowanie przyspieszy procesy wykonywane w codziennej pracy.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii wyraża nadzieję, że wprowadzane przez ministerstwo zmiany przełożą się na usprawnienie pracy przedsiębiorców i urzędów, a nowe elektroniczne narzędzia pomogą w cyfryzacji firm w Polsce.

Na skróty

Przewiń do góry