Ulgi w podatku CIT/PIT dla przedsiębiorców w ramach ŁSSE tylko do końca roku 2021

Tylko do końca roku 2021 przedsiębiorcy z Gminy Radzymin i większości Powiatu Wołomińskiego mogą ubiegać się o pomoc publiczną w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE). 

Według nowej Mapy Pomocy Publicznej na lata 2022-2027 z mechanizmu regionalnej pomocy inwestycyjnej wypadnie region warszawski stołeczny wraz z ościennymi powiatami - warszawski zachodni, legionowski, pruszkowski, nowodworski, grodziski, miński, wołomiński, piaseczyński i otwocki. Projekty realizowane na tym terenie nie będą objęte możliwością skorzystania z regionalnej pomocy inwestycyjnej w ramach ŁSSE.

Tak wyglądało to na mapce w okresie do 2021 i w następnych latach 2022-2027:

nowa_mapa_pomocy_ŁSSE_mapka.jpeg

Według: Prezentacja ŁSSE pt. Kto Zyska a kto straci na nowej mapie pomocy regionalnej

 

Pomoc jest udzielana na 12 lat, więc warto jeszcze rozpatrzyć tę możliwość. Do 6 grudnia można składać wnioski, tak aby ŁSSE mogła je rozpatrzyć jeszcze w tym roku. Pomoc jest udzielana w postaci zwolnienia z podatku CIT lub PIT dla przedsiębiorców, którzy poniosą koszty nowych inwestycji. Jeśli firma planuje i ma już przygotowaną nową inwestycję, warto rozważyć złożenie wniosku w najbliższych tygodniach przed końcem roku 2021. Pomoc przysługuje z tytułu:

  • nowej inwestycji (produkcja)
  • 2 letnich kosztów pracy (nowoczesne usługi dla biznesu)

Bazowa wysokość pomocy jeszcze do końca 2021 roku wynosi 35% + 10 lub 20 pkt. proc., liczone od wartości poniesionych i udokumentowanych kosztów. Taką kwotę w kolejnych latach będzie można - w razie pozytywnego rozpatrzenia wniosku - odliczyć od podatku CIT/PIT. 

Więcej informacji w artykule: Zwolnienia z podatku CIT/PIT w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Kontakt 

Szczegółowe informacje, jak złożyć wniosek można uzyskać w biurze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kontakt: 
Karolina Falkenberg, Specjalista ds. Pozyskiwania Inwestora
Tel.: 721 205 620
E-mail: karolina.falkenberg@sse.lodz.pl
www.sse.lodz.pl

Zobacz też: 

Na skróty

Przewiń do góry