Dotacja dla OSP Zawady z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W dniu 20.09.2021 r. w Starostwie Powiatowym w Wołominie, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadach Kazimierz Wielocha podpisał w obecności pani Kamili Mokrzyckiej, zastępcy prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, umowę dotacji na realizację zadania pod nazwą: „Aktywowanie i doposażanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Zawadach.”

OSP Zawady otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł. Łączna kwota zadania wyniesie 26 000 zł, za które jednostka zakupi hełmy Rosenbauer Heros Titan.

Hełmy, które OSP Zawady zakupi wyposażone są w latarkę wizjer, umożliwiającą korzystanie z nich również osobom noszącym okulary, dopasowują do kształtu głowy użytkownika, a także posiadają certyfikat CNBOP potwierdzający przeznaczenie do stosowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej.

OSP Zawady.jpeg

 

W spotkaniu uczestniczyli także: Piotr Uściński, wiceminister rozwoju i technologii oraz przedstawiciele władz lokalnych na czele ze starostą wołomińskim Adamem Lubiakiem. Obecni byli również radni sejmiku wojewódzkiego: Katarzyna Lubiak i Michał Prószyński.

hełm zdj.pngOSP zawady hełm.png  wfos.jpeg

 

Na skróty

Przewiń do góry