Dni Radzymina 2021 - 16.-19.09.2021 r.

W trzeci weekend września zapraszamy na Dni Radzymina 2021 - święto miasta obchodzone dla upamiętnienia nadania Radzyminowi praw miejskich. W tym roku, z okazji 546. rocznicy tego wydarzenia, zapraszamy mieszkańców na koncerty oraz atrakcje dla całej rodziny. Zapraszamy Państwa na obchody Dni Radzymina 2021 w dniach: 16.09.2021 r., godz. 19:00 do: 19.09.2021 r., godz. 18:00.

Plakat_small.png

 

W programie:

16 września 2021 r. (czwartek) 

19:00 koncert Kapeli Ludowej Mazowszanie. Miejska Sala Koncertowa (wstęp wolny) 

kapela ludowa_s.jpeg

Kapela Ludowa Mazowszanie to grupa ludzi, którzy kochają muzykę tradycyjną i swoją miłością chcą dzielić się z innymi. W skład kapeli wchodzi 4 muzykantów i dwie śpiewaczki. Instrumentarium kapeli to dwa akordeony, kontrabas i skrzypce. Zespół uświetniał swoją muzyką wydarzenia w środowisku lokalnym Radzymina i okolic (dożynki, festyny, dni miast, święta pieśni) oraz regionalnych (przeglądy, festiwale, dni ziem, dożynki diecezjalne, targi ogólnopolskie i in.) Repertuar Kapeli obejmuje popularne pieśni ludowe, znane i lubiane w całej Polsce. Żywiołowa muzyka i piękne wykonanie zachęca słuchaczy do wspólnego śpiewu i zabawy. Od stycznia 2021 matecznikiem Kapeli jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin.


 

17 września 2021 r.  (piątek)

20:00 koncert Pawła Domagały,
(impreza biletowana, link do informacji o koncercie i sposobie zakupu biletów: http://cogdziekiedy.radzymin.pl/events/153)
Scena Cegielnia

 

paweł d.png


18 września 2021 r. (sobota)

18:00 Otwarcie wystawy: „Odnaleziona kolekcja - Radzymin na zdjęciach żołnierza Wehrmachtu”. Foyer Miejskiej Sali Koncertowej

Wystawa 1.jpeg Wystawa 2.jpeg Wystawa 3.jpeg

Przykłady zdjęć, które zostaną zaprezentowane na wystawie


19:00 Żywa woda. Piosenki Agnieszki Osieckiej śpiewa Zuzanna Lenkiewicz. Miejska Sala Koncertowa

 

Zuzanna Lenkiewicz.png
Zuzanna Lenkiewicz - radzyminianka, studentka magisterskich Studiów Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w klasie saksofonu. Uczestniczka licznych warsztatów, koncertów i festiwali, nagradzana w konkursach muzycznych, instrumentalnych i wokalnych. Laureatka III nagrody na Kaczmarski Encore Festival 2019 w Gdyni. Wyróżnieniona na Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie w 2021 roku. Solistka i saksofonistka w projekcie zespołu "W Duchu Niepodległej". Regularnie bierze udział w spektaklach muzycznych Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej w reżyserii Andrzeja Głowackiego. Muzyka to jej pasja, uwielbia poezję śpiewaną, jazz, soul oraz muzykę filmową. Dzięki Szkole Piosenki odkrywa w sobie wciąż nowe możliwości wokalne i sceniczne. Ceni bogactwo polskiej poezji i piosenki z wartościowym, dobrze napisanym tekstem, do muzyki wybitnych rodzimych kompozytorów. Zuzanna z radością przedstawi Państwu znane i nieznane piosenki Agnieszki Osieckiej.

19:00 Kino Letnie Park Eleonory Czartoryskiej


19 września 2021 r. (niedziela)

14:00 – 18:00 Piknik dziecięcy Skwer Czterech Wieszczów przy Bibliotece 

14:00 warsztat kaligrafii hebrajskiej dla dzieci (wstęp wolny, zapisy w Bibliotece) Domek Ogrodnika 
14:00 Teatr Lalek Bajka, przedstawienie "Cenne rady" (wstęp wolny) Miejska Sala Koncertowa 
15:30 Teatr Lalek Bajka, przedstawienie "Jaś i Małgosia" (wstęp wolny) Miejska Sala Koncertowa
16:00 warsztat kaligrafii hebrajskiej dla dorosłych (wstęp wolny, zapisy w Bibliotece) Domek Ogrodnika
18:00 Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem (wstęp wolny) Miejska Sala Koncertowa

  kaligrafia_hebrajska_s.jpeg

Sławomir Koper - pisarz, autor książek historycznych, publicysta, scenarzysta, radiowy i telewizyjny ekspert historyczny.

sławomir koper.jpeg
Autor m. in.: "Tajemnic i sensacji świata antycznego", "Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzymie", "Śladami pierwszych Piastów", "Wędrówek po Polsce piastowskiej", "Spaceru po Lwowie", "Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej". Aktualnie specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i historii polskiej obyczajowości XIX stulecia.

Spotkanie dofinansowane w ramach Programu dotacyjnego dla Dyskusyjnych Klubów Książki

Na skróty

Przewiń do góry