Narodowy Spis Powszechny 2021 - punkty spisowe w gminie Radzymin

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Tylko do końca września można wziąć udział w spisie.  Udział w Narodowym Spisie Powszechnym to obowiązek każdego obywatela, niedopełnienie tego obowiązku grozi karą grzywny. W gminie Radzymin nadal nie spisało się ponad 40% mieszkańców. 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy kolejny punkt spisowy w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin.

Punkty Spisowe mieszczą się w dwóch budynkach UMiG Radzymin:

  • Bud B. ul. Konstytucji 3 Maja 19
  • Bud C, ul. Komunalna 2, w Radzyminie.

W godzinach pracy urzędu pod okiem wykwalifikowanego pracownika będą mogli Państwo dokonać samospisu. Mieszkańcy, którzy będą spisywać się w Urzędzie proszeni są o zabranie ze sobą numerów PESEL wszystkich współdomowników.  

 

Jak się spisać szybko?

Najprostszą i najwygodniejszą metodą jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/ . Logujesz się podając identyfikator PESEL lub przez profil zaufany.

Formularz możesz wypełnić dla wszystkich osób, z którymi mieszkasz (np. małżonek, dzieci). Do wypełnienia formularza nie musisz się specjalnie przygotowywać, ale miej pod ręką swój numer PESEL (i domowników, jeśli wypełniasz ich formularze). Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, przypomnij sobie, w którym roku budynek został oddany do użytkowania.

Jeśli masz taką możliwość, pomóż starszym członkom Twojej rodziny w wypełnieniu formularza lub, jeśli wyrażą zgodę, zrób to za nich. Dla seniorów kontakt z rachmistrzem może budzić lęk i obawę o swoje bezpieczeństwo.

 

Jak można się spisać bez Internetu?

Do końca września jest również możliwość spisania się przez telefon. Ta metoda to odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza. Wystarczy zadzwonić na Infolinię Spisową 22 279 99 99 i postępować zgodnie z komunikatami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pod koniec września może być duże obciążenie Infolinii i ta metoda nie będzie tak szybka jak samospis internetowy.

Jeśli w najbliższym czasie będziesz w urzędzie gminy/miasta, możesz skorzystać z punku spisowego i wypełnić formularz spisowy z pomocą przeszkolonej osoby. Wypełnienie obowiązku spisowego w urzędzie gminy/miasta przebiega bardzo sprawnie, jednak trzeba dostosować się do godzin otwarcia Urzędu. Warto również pamiętać, że im bliżej do końca spisu również w punkcie spisowym, czas oczekiwania na dostęp do komputera z Internetem i wsparcie pracownika urzędu gminy może się wydłużyć. Zwlekając z wypełnieniem obowiązku spisowego do ostatniej chwili ryzykujesz konieczność poświęcenia więcej czasu.

Podczas tegorocznego spisu powszechnego informacje zbierane są również przez rachmistrzów spisowych. Jeśli skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możesz odmówić mu przekazania danych! Wypełnienie formularza z rachmistrzem przebiega bardzo sprawnie i bezpiecznie.

Jeśli chcesz się spisać szybko, bezpiecznie i wygodnie w domu, wejdź na https://spis.gov.pl i spisz przez Internet! To naprawdę proste! Jeśli sam sobie nie poradzisz, skorzystaj z pomocy najbliższych bądź urzędników.

Na skróty

Przewiń do góry