Kompleksowa przebudowa al. Jana Pawła II w Radzyminie wraz z budową ścieżki rowerowej do Słupna potrwa do końca lata

Z powodów technicznych i epidemicznych czas przebudowy al. Jana Pawła II w Radzyminie wraz z budową ścieżki rowerowej został wydłużony do końca sierpnia (pierwotny termin – koniec czerwca). Natomiast do końca września br. wykonawca jest zobowiązanych do uzyskania niezbędnych zatwierdzeń i zgód.

Na cały przebudowywanym odcinku al. Jana Pawła II - od skrzyżowania z ulicami Polną i Norwida w Radzyminie do skrzyżowania z ul. Żeromskiego w Słupnie - widać już chodnik i przebieg ścieżki rowerowej, która sukcesywnie jest pokrywana asfaltem. Wybudowano odwodnienie i większość infrastruktury. Do połowy sierpnia na jezdni powinna pojawić się nowa nawierzchnia.

Przesunięcie terminu zakończenia prac było spowodowane m.in. nieprzewidzianymi kolizjami infrastruktury technicznej, np. z wodociągiem w okolicach sklepu Biedronka, co spowodowało zmiany w projekcie i odwodnieniu, czy kolizjami z siecią energetyczną. Ponadto budowa przypadła na czas epidemii, co na starcie opóźniło procesy formalne, a także spowodowało absencję ekip wykonawczych. Te czynniki były niezależne od wykonawcy i gminy, a wpłynęły na wydłużenie terminów.

Gmina dołożyła starań, aby utrzymać w al. Jana Pawła II dojazdowy ruch samochodowy przez cały czas trwania budowy. Utrudnia to roboty drogowe, lecz umożliwia dojazdy do posesji i sklepów, zwłaszcza do supermarketu Intermarche i punktów handlowo-usługowych w Galerii Radzymin, a także na cmentarz.

Nowy harmonogram zakończenia prac w al. Jana Pawła II w Radzyminie:

Obecnie prace postępują zgodnie z nowym harmonogramem, a ich tempo wskazuje, że wraz z końcem okresu urlopowego pojedziemy – zarówno samochodem, jak i rowerem – całkiem odmienioną al. Jana Pawła II. Obecne terminy zakończenia prac:

  • Połowa sierpnia 2021 r. – budowa nawierzchni - podczas asfaltowania wystąpią utrudnienia w dojeździe do posesji, o czym będziemy informować na bieżąco
  • Koniec sierpnia br. – zakończenie prac drogowych i robót wykończeniowych
  • Koniec września br. – uzyskanie przez wykonawcę niezbędnych zgód i pozwoleń

Dojazd do posesji, sklepów i cmentarza, objazdy obowiązują

Na całym przebudowywanym odcinku al. Jana Pawła II od marca br. występują utrudnienia. Zależnie od etapu prac może w tym czasie okresowo obowiązywać ruch wahadłowy, jednak dojazd do posesji i sklepów, w tym do supermarketu Intermarche i pozostałych placówek w Galerii Radzymin będzie utrzymany, za wyjątkiem krótkich okresów wykonywania nakładek asfaltowych.

Komunikację publiczną nadal obowiązują objazdy. Od marca br. autobus ZTM Warszawa linii 738 kursuje przez dwupasmówkę (al. Bohaterów Radzymina 1920) i ul. Słowackiego do pętli w centrum Radzymina. Dojazd do przystanków 738 ułatwia gminna linia R38. Busy gminnych linii R1 do R5 omijają przystanek „Czartoryskiej”, zamiast tego zatrzymują się na przystanku „Traugutta” w centrum miasta. Zmienioną trasę ma linia R7. Więcej informacji w sekcji Kompleksowa przebudowa al. Jana Pawła II w Radzyminie wraz z budową ścieżki rowerowej do Słupna potrwa do końca lata.

al_JPII_lipiec2021.jpeg

Krótko o modernizacji alei Jana Pawła II w Radzyminie

Aleja Jana Pawła II od wielu lat wymagała generalnego remontu i odwodnienia, szczególnie na odcinku bliżej Cegielni, na wysokości sklepu Biedronka i stacji benzynowej Lotos. Obecnie gmina finalizuje tak długo oczekiwaną inwestycję, o którą od wielu lat apelowali mieszkańcy, kierowcy i przedsiębiorcy.

Po zakończeniu prac al. Jana Pawła II będzie miała nową nawierzchnię, odwodnienie deszczowe, oświetlenie i infrastrukturę techniczną, a ścieżka rowerowa poprowadzi od skrzyżowania z ulicami Norwida i Polną w Radzyminie do skrzyżowania z ul. Żeromskiego w Słupnie. W planach jest budowa kolejnego odcinka ścieżki aż do Marek. W al. Jana Pawła II pojawią się dodatkowe przystanki autobusowe na wysokości ulic Maczka i Hallera oraz nowe przejścia dla pieszych, m.in. w pobliżu Galerii Radzymin, na wysokości ul. Hallera i stacji Lotos.

Inwestycja jest realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym z funduszy europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego na budowę II etapu dróg rowerowych w gminie Radzymin. Projekt pod nazwą pod nazwą „Rozwój zintegrowanej sieci dróg rowerowych na terenie gmin: Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Radzymin, Nieporęt w ramach ZIT WOF” przygotowało wspólnie siedem gmin, z Markami jako partnerem wiodącym.

Wykonawcą bieżących robót w al. Jana Pawła II jest konsorcjum firm PBDiM Sp. z o.o. i Altor sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Radzymin prace nadzoruje p. Piotr Mystkowski – kierownik Referatu Budowy i Utrzymania Dróg.

Utrudnienia w ruchu w al. Jana Pawła II rozpoczęły się w marcu br., oryginalny komunikat: Kompleksowa przebudowa al. Jana Pawła II w Radzyminie wraz z budową ścieżki rowerowej do Słupna potrwa do końca lata

Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość w okresie trwania prac drogowych!

 

Na skróty

Przewiń do góry