Radzymińskie Spotkanie Biznesu 24.06.2021 - relacja

Radzymin rozwija się razem z biznesem! Podczas Radzymińskiego Spotkania Biznesu 24 czerwca 2021 r. Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński zaprezentował imponujący wzrost dochodów gminy i przedstawił kluczowe inwestycje samorządowe, które będą sprzyjać rozwojowi gospodarczemu. 

 

 

Spotkanie, które zgromadziło około setki przedstawicieli firm, działających na terenie naszej gminy, odbyło się w sali koncertowej Sceny Cegielnia. Na początku spotkania wystąpił gość specjalny - Czesław Lang, wybitny kolarz, przedsiębiorca i organizator Tour de Pologne. W energetycznej prezentacji przedstawił swoją drogę do sukcesu, zarówno sportowego, jak i biznesowego. Podkreślił znaczenie stawiania sobie celów, konsekwentne dążenie do tego, aby je osiągać oraz rolę budowania zespołu współpracowników i osób wspierających. Opowiadał też o swoich pasjach – rowerach, jeździe konnej, ekologicznym rolnictwie, zdrowym odżywianiu i sportowym trybie życia. Wszystko to daje panu Langowi siłę i energię do działania, zachowując przy tym serdeczność i ciepło w kontaktach z ludźmi.

Klub biznesu i konkurs dla firm

Na spotkaniu zapowiedziane zostało powstanie Radzymińskiego Klubu Biznesu i konkursu dla najlepszych firm z terenu Gminy Radzymin. Konkurs współorganizują: Gmina Radzymin, Scena Cegielnia i Wieści Sp. z o.o., wydawca tygodnika “Wieści Podwarszawskie”. Wśród zebranych gości przeprowadzono ankietę nt. nazwy konkursu. Zostanie ona opublikowana wkrótce wraz z regulaminem rywalizacji. W planach jest nagradzanie firm, które osiągają sukces biznesowy, są zaangażowane społecznie, promują Gminę Radzymin na forum co najmniej regionalnym lub w wyjątkowy sposób zadebiutowały na naszym terenie.

Laureatów będzie wybierała Kapituła Konkursowa, w której skład wchodzą: Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina; Bogdan Domagała, DJ Chem Chemicals Poland; Karolina Gruca, GoldenSubmarine; Marek Kościkiewicz, Scena Cegielnia; Paweł Nagórny, dyrektor Zakładu Coca-Cola HBC Polska w Radzyminie i Michał Półtorak, prezes zarządu Wieści sp. z o.o. Do dołączenia do kapituły będą zaproszeni także przyszli laureaci kolejnych edycji konkursu.

Inwestycje i wizja na przyszłość

W swoim wystąpieniu dla przedsiębiorców burmistrz Krzysztof Chaciński skupił się na rozwoju gminy i szansach, jakie samorząd stwarza biznesowi. Pokazał m.in. tegoroczny budżet inwestycyjny Radzymina na poziomie 61 mln zł, co jest najwyższą kwotą wśród wielu sąsiednich gmin. Całkowite dochody Gminy Radzymin mają w tym roku przekroczyć 220 mln zł, co stanowi ponad 3-krotny wzrost w porównaniu z rokiem 2014, gdy obecny burmistrz przejmował stery gminy. W planowanych przychodach z CIT (podatku od firm) Radzymin prześcignął w tym roku m.in. Legionowo i Wyszków, co także potwierdza rozwój przedsiębiorczości w naszej gminie.

Burmistrz Radzymina przedstawił najważniejsze z punktu widzenia biznesu inwestycje, przede wszystkim drogowe i infrastrukturalne, w tym al. Lecha Kaczyńskiego, która za 2-3 lata będzie stanowiła północną, lokalną obwodnicę miasta. Zapowiedział też kolejne długofalowe inwestycje w drogi gminne, tak aby w Radzyminie stworzyć wokół centrum dwa ringi drogowe, odciążające śródmieście.

Omówił też skuteczną politykę przestrzenną gminy. Radzymin cały czas dostosowuje plany zagospodarowania do przyszłych celów rozwojowych - od 2015 roku Rada Miejska w Radzyminie uchwaliła aż 38 planów miejscowych. Jedną z konsekwentnie wprowadzanych w planach zagospodarowania zmian jest skupianie terenów dla biznesu wokół głównych arterii komunikacyjnych – trasy S8 i DK629 (dawnej dwupasmówki z Marek). Usytuowanych jest tam ponad 96% takich gruntów. Rozwojowi biznesu w naszej gminie sprzyja też dobre skomunikowanie i lokalizacja aż 5 węzłów zjazdowych z trasy S8 na naszym terenie.

Ważną informacją dla firm, które planują rozwijać działalność, jest przedstawiona podczas prezentacji możliwość odliczeń kosztów inwestycji od podatku CIT lub PIT w ramach Łódzkiej Strefy Ekonomicznej. Więcej szczegółów na ten temat w artykule: Zwolnienia z podatku CIT/PIT w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Swoje wystąpienie Burmistrz zakończył wizjonersko – zapowiadając wzrost powierzchni zlokalizowanych na terenie gminy obiektów przemysłowo-logistycznych do 1 mln m2 w perspektywie dekady, a także inwestycje we własną instalację przetwarzania odpadów oraz lotnisko dla małych samolotów. 

Kliknij tu, aby zobaczyć całą prezentację.

Koncerty, świetna kuchnia i biznes w Scenie Cegielnia

Współgospodarzami Radzymińskiego Spotkania Biznesu byli panowie Marek Kościkiewicz – artysta, przedsiębiorca, lider zespołu DeMono i Adam Przybysz – mistrz kuchni, którzy zarządzają restauracją i salą koncertową Scena Cegielnia. Zapowiedzieli oni m.in. program koncertów znanych i popularnych wykonawców, którzy od września 2021 co piątek będą występowali na deskach Sceny Cegielnia. Aktualny program koncertów na fanpage'u Sceny Cegielnia na Facebooku.

Gospodarze rekomendowali też znakomite menu restauracji „Basico” i zaprosili na rodzinne atrakcje w weekendy. Podczas spotkania Scena Cegielnia otrzymała certyfikat udziału w programie partnerskim Radzymińskiej Karty Mieszkańca.

Scena Cegielnia jako partner Klub Biznesu będzie gościła kolejne spotkania dla radzymińskich przedsiębiorców. Kolejne już jesienią 2021.

Fot. Zbigniew Pachulski

 

 

Na skróty

Przewiń do góry