22. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Radzyminie - koncerty i uroczystości 12-13.06.2021

W niedzielę 13 czerwca 2021 r. przypada 22. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Radzyminie. Gmina Radzymin jak co roku wspomina i czci Papieża Polaka podczas dziękczynnej mszy świętej i wydarzeń kulturalnych. Msza święta odbędzie się na Cmentarzu Żołnierzy Poległych 1920 w niedzielę, 13 czerwca o godz. 18:00. Po mszy nastąpi część artystyczna, przygotowana przez Towarzystwo Przyjaciół Radzymina i Radzymińską Orkiestrę Dętą. W przeddzień rocznicy, w sobotę 12 czerwca, zapraszamy do hali ROKiS na koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. 

Program obchodów 22. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Radzyminie:

12 czerwca 2021 (sobota)

Godz. 16:00 - koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w hali ROKiS, al. Jana Pawła II 20. Wstęp jest bezpłatny, lecz liczba miejsce będzie ograniczona, zgodnie z obostrzeniami epidemicznymi. Podczas koncertu obowiązuje zakrywanie nosa i ust.

13 czerwca 2021 (niedziela)

Godz. 18:00 - Msza Święta Dziękczynna na Cmentarzu Żołnierzy Poległych 1920

Godz. 19:00 - Wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II w Radzyminie w poezji Hanny Grzegorek i Jadwigi Szczurowskiej - wiersze i wspomnienie o wizycie w wykonaniu członków Towarzystwa Przyjaciół Radzymina

Godz. 19:15 - Koncert Papieski w wykonaniu Radzymińskiej Orkiestry Dętej

Wszystkie niedzielne wydarzenia mają miejsce na Cmentarzu Żołnierzy Poległych 1920, tzw. nowym cmentarzu. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat_22rocznicaJPII_2021.jpeg

Św. Jan Paweł II nawiedził Radzymin podczas swojej siódmej pielgrzymki do Polski. 13 czerwca 1999 roku o godz. 18.13 helikopter z Ojcem Świętym na pokładzie wylądował na placu przy Cmentarzu Poległych w 1920 r. Papież Polak modlił się przy bratnich mogiłach, w których spoczywają szczątki żołnierzy polskich poległych w Bitwie Warszawskiej. Spotkał się wówczas z ostatnimi żyjącymi weteranami wojny polsko-bolszewickiej i złożył im hołd. Pobłogosławił też dzieci, a do zebranych zwrócił się słowami: 

- Prosimy o słowo - słusznie. Chociaż na tym miejscu najbardziej wymowne jest milczenie, to przecież czasem potrzebne jest także słowo. I to słowo chcę tu pozostawić. Wiecie, że urodziłem się w roku 1920, w maju, w tym czasie, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. I dlatego noszę w sobie od urodzenia wielki dług w stosunku do tych, którzy wówczas podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli, płacąc za to swoim życiem. Tutaj, na tym cmentarzu, spoczywają ich doczesne szczątki. Przybywam tu z wielką wdzięcznością, jak gdyby spłacając dług za to, co od nich otrzymałem. Pragnę wszystkich uczestniczących w tym spotkaniu pobłogosławić  w Imię Trójcy Przenajświętszej. Niech was błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn, i Duch Święty.

W 2018 r., w miejscu gdzie modlił się Papież Jan Paweł II, został odsłonięty jego pomnik, który przypomina tamte uroczyste chwile. Więcej nt. wizyty św. Jana Pawła II w Radzyminie: Ojciec Święty Jan Paweł II w Radzyminie

Na skróty

Przewiń do góry