"Ptasie historie" - wystawa ceramiki i grafiki Wandy Wolf w Galerii Piwniczka do 20 czerwca 2021 r.

Od 28 maja do 20 czerwca 2021 r zapraszamy na wystawę ceramiki i grafiki Wandy Wolf pt. "Ptasie historie", którą można oglądać w Galerii Piwniczka w Domku Ogrodnika, ul. 11 Listopada 4 w Radzyminie.

Wanda Wolf tak mówi o swojej wystawie:

„Ptasie historie” to wynik moich przemyśleń i rozterek związanych z wszechobecnością człowieka i jego ingerencją w doskonałość natury.
Oczywiście zdaję sobie sprawę jak rozległy jest to temat. Dlatego skupiłam się na kilku, moim zdaniem istotnych kwestiach. Użyłam ptaków jako głównych aktorów, ponieważ to one najbardziej kojarzą mi się z wolnością, swobodą, przestrzenią. Wykorzystałam porcelanę jako główne tworzywo - wymagające, nieco kapryśne i niechętnie poddające się woli człowieka, lecz dające ogromne możliwości, które próbowałam wykorzystać na miarę swoich umiejętności. Bardzo bym chciała, aby zetknięcie z tą wystawą wyzwoliło w widzu potrzebę opowiedzenia własnej „ptasiej historii”. 

Wanda Wolf - ceramiczka, „wychowanka” mistrza Stanisława Tworzydło. Od 2014 r. pogłębia swoją wiedzę w Pracowni Technik Ceramicznych warszawskiej ASP, pod kierunkiem dr hab. Stanisława Bracha. Tworzy ceramikę dekoracyjną, użytkową oraz rzeźbę ceramiczną. W swoich pracach wykorzystuje znajomość grafiki warsztatowej, głównie serigrafii. Prowadzi zajęcia ceramiczne w swojej pracowni „Gliniany Blues” i angażuje się w działania promujące ceramikę. Bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych. Od 2016 r. współorganizuje Plener Ceramiczny „Azymut Chrzęsne”. Pomysłodawczyni i kuratorka wystawy rzeźby ceramicznej „Z Ziemi” w przestrzeni parkowej Pałacu w Chrzęsnem od 2017 r. Współorganizatorka powiatowej wystawy „Okiem Młodego Ceramika – Podwodny Świat” 2018. Współautorka Projektu artystyczno-edukacyjnego „…w pień”. Obecnie w Pracowni rzeźby dr. hab. Grzegorza Witka, w ramach wolnej akademii. Należy do ZPAP PSU oraz ZCP.

Fotorelacja z wernisażu wystawy w obiektywie Dariusza Osińskiego: https://tinyurl.com/wwolfptasiehistorie, więcej informacji na profilu Galerii Piwniczka na Facebooku.

wanda_wolf_ptasie_historie.jpeg

Na skróty

Przewiń do góry