Niezła Scena na Dzień Dziecka

Gminny Dnia Dziecka w Radzyminie odbył się w niedzielę 30 maja na terenie nowo otwartej restauracji i sali koncertowej „Scena Cegielnia”. Organizatorami było Sołectwo Cegielnia, Gmina Radzymin, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin oraz gospodarze obiektu.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci w każdym wieku - i tych całkiem małych, i tych prawie dorosłych. Na scenie wystąpiły młode, utalentowane wokalistki: Marta Gałuszewska / MVRT – zwyciężczyni VIII edycji The Voice Poland i Magda Bereda - youtuberka, piosenkarka, uczestniczka 10. edycji Tańca z Gwiazdami. Znakomity tancerz i choreograf Tomasz Nakielski, który współpracował m.in. z Julią Wieniawą, Lanberry, Viki Gabor czy Dodą poprowadził warsztaty taneczne dla najmłodszych i wystąpił kilkukrotnie na scenie. Imprezę poprowadziła aktorka Grażyna Wolszczak.

Wśród młodzieży entuzjazm wzbudzali popularni tiktokerzy i gwiazdy Internetu, którzy bawili się razem z uczestnikami Dnia Dziecka i chętnie pozowali do wspólnych selfie. Byli wśród nich znani i lubiani: Tomek Gregorczyk, Kinga Sawczuk, Natalia Sisik, Sebastian Kowalczyk, Ciapur i Kuba Szmajkowski.

Atrakcje dla dzieci w poszczególnych strefach trudno było zliczyć: były animacje, planszomania, zajęcia z klockami, turniej ping-ponga, sztuki walki, do tego kreatywne zabawy i gra w kapsle. Nie zabrakło też karuzeli, trampolin i waty cukrowej. A rodzice mogli skosztować świetnej kuchni włoskiej w restauracji Basico.

Gości zabawiali fantastyczni szczudlarze, clowni, mimowie i żonglerzy z cyrkowej ekipy „Mosaic - cyrkowe atrakcje”. Na scenie wystąpiły też dzieci z Sołectwa Cegielnia z wezwaniem "Jerusalem Challenge" Cegielnia 2021 oraz młodzi artyści wokalni z Sekcji Muzycznej przy miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie.

Atrakcje na Dzień Dziecka w Radzyminie/Cegielni przygotowali: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin (dyrektor Artur Laskowski z zespołem), Sołectwo Cegielnia z panią sołtys Agnieszką Krawucką na czele i gospodarze „Sceny Cegielnia” z panem Markiem Kościkiewiczem, współwłaścicielem obiektu, artystą i przedsiębiorcą, jednym z założycieli zespołu DeMono. O atrakcje sportowe zadbał p. Marek Zalewski z ROKiS oraz kluby „Fight Club Radzymin” i Klub Tenisa Stołowego „Pirania”. Strefę sensoryczną dla maluchów przygotowało Centrum Rehabilitacji Niemowląt i Dzieci z Radzymina. Całość imprezy była podzielona na strefy dla poszczególnych wydarzeń z limitowaną liczbą osób, a nad bezpieczeństwem gości czuwała nieodpłatnie firma S1 Group.

Miejsce w „Scenie Cegielnia” nie zostało wybrane przypadkowo. We wcześniejszych latach imprezy z okazji Dnia Dziecka w Radzyminie najczęściej były organizowane w Parku Czartoryskiej w centrum Radzymina, który obecnie jest niedostępny z powodu trwającej rewitalizacji. Możliwość organizacji Dnia Dziecka zaoferowali właściciele nowo powstałego obiektu „Scena Cegielnia”, który dysponuje przestrzenią restauracyjną, koncertową oraz ogromnym placem na otwartym powietrzu, gdzie bezpiecznie można było przygotować poszczególne strefy wydarzeń. Dzięki poluzowaniu obostrzeń w weekend działała też restauracja „Basico” – mistrz kuchni Adam Przybysz wraz z zespołem serwowali świetną kuchnię włoską.

Dziękujemy za wspólne świętowanie Dnia Dziecka!

 

Na skróty

Przewiń do góry