Gmina Radzymin i Burmistrz Krzysztof Chaciński na podium konkursu „Perły Samorządu 2021” Dziennika Gazety Prawnej i PwC

Gmina Radzymin zajęła 2. miejsce wśród najlepszych samorządów, a Burmistrz Krzysztof Chaciński 3. miejsce wśród najlepszych włodarzy, w konkursie „Perły Samorządu 2021” w kategorii gmin miejsko-wiejskich pow. 5 tys. mieszkańców. Konkurs jest organizowany rokrocznie przez Dziennik Gazetę Prawną, a partnerem merytorycznym w tym roku była firma konsultingowa PwC.

„Każdego dnia daję z siebie w pracy sto procent czasu, energii i umiejętności, a razem ze mną moi współpracownicy, a także sołtysi i radni Rady Miejskiej w Radzyminie. Ta wieloletnia praca procentuje i widzimy to niemal na każdym kroku, obserwując jakie zmiany dokonują się w naszej gminie. Cieszę się, że jest to dostrzegane również na forum ogólnopolskim. Widać to najlepiej w obiektywnych rankingach zewnętrznych, takich jak Perły Samorządu” – powiedział Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina po ogłoszeniu wyróżnień. „Dziękuję z całego serca wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu naszej gminy.”

Burmistrz Chaciński skomentował też swoje 3. miejsce w rankingu włodarzy: „Dużym wyróżnieniem jest dla mnie również 3 miejsce w kategorii >najlepszy włodarz<. Te wyrazy uznania przynoszą satysfakcję, ale przede wszystkim motywują do dalszej pracy na rzecz mieszkańców i rozwoju gminy. Wszyscy – w urzędzie, w Radzie Miejskiej, w sołectwach, w organizacjach społecznych, w firmach wykonujących zadania na rzecz gminy  – pracujemy nie dla rankingów czy wyróżnień, ale po to, aby w naszej gminie żyło się coraz lepiej.”

Aby znaleźć się wśród uczestników konkursu, każda gmina musiała wypełnić obszerną ankietę, która była weryfikowana oraz oceniana przez ekspertów i członków kapituły konkursowej. Na ostateczną ocenę składały się: ocena wskaźnikowa i ocena pytań otwartych przez członków kapituły. Jak mówiła podczas konkursowej gali przedstawicielka PwC: „Ankieta konkursowa jest narzędziem, za pomocą którego można pochwalić się swoimi działaniami, zwrócić uwagę na osiągnięcia, z których są Państwo szczególnie dumni i dostarczyć dowodów członkom kapituły, że to właśnie Państwa gmina zasługuje na miano Perły Samorządu”. Oceniający zwrócili też uwagę, że ubiegły rok był pełen nowych wyzwań, spowodowanych pandemią, co jeszcze bardziej uwypukliło znaczenie sprawnego działania samorządu w trudnych warunkach.

Gmina Radzymin poprawiła swoją pozycję w porównaniu do wcześniejszych edycji "Pereł Samorządu". W ubiegłorocznym rankingu Radzymin znalazł się wśród wyróżnionych na 4. miejscu w kategorii gmin miejsko-wiejskich. W 2019 r. trzecie miejsce w rankingu Skarbnik Samorządu zajął p. Artur Goryszewski, Skarbnik Gminy Radzymin.

Laureaci „Pereł Samorządu 2021” zostali ogłoszeni na uroczystej gali konkursu, która odbyła się w Gdyni w dn. 12 maja br. wieczorem podczas Kongresu Pereł Samorządu 2021. Kongres i gala były transmitowane on-line. Nagranie z gali jest dostępne na profilu Dziennika Gazety Prawnej na Facebooku.

[Aktualizacja z dn. 19.05.2021:] Zobacz więcej informacji nt. tegorocznego konkursu "Perły Samorządu 2021" na stronach Dziennika Gazety Prawnej oraz prezentację gminy Radzymin, która ukazała się w dodatku specjalnym tygodnika Samorząd i Administracja do gazety w dn. 19 maja 2021.

Perły samorządu 2021 dwa dyplomy.jpeg

kliknij aby powiększyć dyplomy:

Perły samorządu 2021 II miejsce Radzymin GMINA MIEJSKO - WIEJSKA POWYŻEJ 5 TYSIĘCY MIESZKAŃCÓ....jpeg  Perły samorządu 2021 III miejsce Krzysztof Chaciński Radzymin WŁODARZ - GMINA MIEJSKO - WIEJS...-1.jpeg

 

Na skróty

Przewiń do góry