Ulice Azaliowa i Lipowa w Cegielni będą kompleksowo przebudowane

10 maja 2021 r. Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisał z firmą Gór-Bud Grzegorz Górski umowę na budowę ulic Azaliowej i Lipowej w Cegielni. Ulice zyskają nawierzchnię asfaltową i chodniki wraz z odwodnieniem i całą niezbędną infrastrukturą techniczną.

1_Ulice Azaliowa i Lipowa w Cegielni.jpeg

Ulice Azaliowa i Lipowa okalają osiedle domów jednorodzinnych w miejscowości Cegielnia. Po ich przebudowie powstanie niewielki „ring” wokół osiedla, połączony z ul. Wawrzyna i drogą serwisową wzdłuż dwupasmówki (DK 629). Budowa kanalizacji deszczowej pozwoli odwodnić i uporządkować teren, a obie ulice staną się główną osią odwodnienia dla przyległych terenów.

„Obie ulice mają powstać w ciągu roku i mam nadzieję, że przez wiele kolejnych lat będą dobrze służyły obecnym i przyszłym mieszkańcom” – powiedział Burmistrz Krzysztof Chaciński. „Projekt przebudowy ulic Azaliowej i Lipowej był planowany od dawna, a dziś realizujemy go w formie kompleksowej, solidnej przebudowy wraz z odwodnieniem terenu.”

Przedsięwzięcie polega na wykonaniu projektów zamiennych i realizacji kompleksowej przebudowy obu ulic, wraz z budową odwodnienia, chodników, elementów bezpieczeństwa ruchu (wyniesione skrzyżowania), budową kanału technologicznego, przebudową oświetlenia ulicznego. Kompleksowa przebudowa jest możliwa dzięki wcześniejszemu uzyskaniu przez gminę decyzji ZRID.

Wybudowanie sieci kanalizacji deszczowej wraz z odejściami do ulic bocznych pozwoli w przyszłości swobodnie planować, projektować i wykonywać kolejne drogi wraz z odwodnieniem.

Wykonawcą budowy ulic Azaliowej i Lipowej jest firma Gór-Bud Grzegorz Górski. Wartość umowy to 3.765.000 zł, a planowany czas trwania inwestycji wynosi 12 miesięcy – do maja 2022 r.

W uroczystym podpisaniu umowy, oprócz sygnatariuszy, udział wzięli: p. Agnieszka Krawucka, radna Rady Miejskiej w Radzyminie i sołtys Cegielni, p. Mariusz Wilkowski, radny Rady Miejskiej w Radzyminie, p. Wiktoria Kopka, sołtys sołectwa Wawrzyna oraz p. Krzysztof Dobrzyniecki, Zastępca Burmistrza Radzymina

 

 

Na skróty

Przewiń do góry