Święto Konstytucji 3 Maja 2021 - msza święta o godz. 13:00, koncert on-line "Korzenie muzyki Chopina", bez uroczystości gminnych

Tegoroczne Święto Konstytucji 3 Maja po raz kolejny przebiega w cieniu pandemii. W związku z obowiązującym nadal zakazem zgromadzeń powyżej 5 osób, nie odbędą się tradycyjne obchody gminne na placu Kościuszki. 

3 maja o godz. 13:00 w radzymińskiej kolegiacie odbędzie się uroczysta Msza Święta za Ojczyznę. Podczas nabożeństwa obowiązuje reżim sanitarny i ograniczenia liczby osób w kościele - 1 osoba na 20 m2. Z tego powodu na mszy nie będzie pocztów sztandarowych. Zachęcamy natomiast delegacje, aby po zakończeniu mszy indywidualnie składać kwiaty przy pomniku Tadeusza Kościuszki. Uroczystą mszę świętą uświetni kwintet dęty oraz druhowie z OSP Radzymin.

2 maja - Dzień Flagi

Na nadchodzącą majówkę zachęcamy wszystkich Mieszkańców do udekorowania Państwa domów flagami narodowymi. Przypominamy, że oprócz świąt narodowych w dniach 1 i 3 maja, pomiędzy tymi dniami 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 

Koncert on-line "Kapela Niwińskich. Korzenie muzyki Chopina" - 3 maja godz. 20:00

W Święto Konstytucji o godz. 20:00 na kanale YouTube Miejskiej Sali Koncertowej https://bit.ly/3gqWqhe będzie miała miejsce premiera koncertu "Kapela Niwińskich. Korzenie muzyki Chopina".

Kapela_Niwinskich.jpeg

Koncert przybliża wokalne, instrumentalne i taneczne tradycje Mazowsza, Kujaw oraz pogranicza tych regionów. Inspiracją dla wykonawców są zapomniane repertuary wybitnych wiejskich śpiewaczek i muzykantów starego pokolenia. Wykonawcy koncertu to doświadczeni praktycy wiejskiego muzykowania i śpiewu, badacze dawnych polskich tradycji, od wielu lat uczący się u mistrzów. W programie koncertu znajdują się zarówno pieśni - liryczne, weselne, taneczne oraz przyśpiewki, jak i muzyka instrumentalna do tańca. W żywiołowych oberkach i refleksyjnych kujawiakach muzycy odnajdują cechy stylu i duchowość, które zafascynowały Fryderyka Chopina.

Koncert został zrealizowany w ramach stypendium MKiDN.

A tak wyglądały Święta Konstytucji 3 Maja i majówkowe weekendy w Radzyminie przed pandemią ... 

Mamy nadzieję, że niedługo powróci możliwość wspólnego świętowania i spędzania wolnego czasu. Majowe obchody w latach 2017-2019 w obiektywie Zbigniewa Pachulskiego:

 

Na skróty

Przewiń do góry