Umowa na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyminie podpisana

7 kwietnia 2021 r. Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisał z firmą Ziel-Bud Wojciech Rukat z Warszawy umowę na budowę zespołu sportowo-rekreacyjnego wraz z zagospodarowaniem otoczenia przy Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie.

Na terenie szkoły powstaną dwa boiska – boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią oraz wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej, dostosowane m.in. do rozgrywek piłki ręcznej i koszykówki. Ponadto w zakres przedsięwzięcia wchodzi budowa sensorycznego placu zabaw i infrastruktury towarzyszącej, w tym m.in.: oświetlenia, miejsc parkingowych, poszerzenia chodnika wzdłuż ul. Curie-Skłodowskiej, urządzenia zieleni. Dodatkowym zadaniem, po uzyskaniu przez gminę zamiennego pozwolenia na budowę, będzie budowa bieżni o długości 100 m wzdłuż ul. Kochanowskiego.

„Radzymińska >dwójka< będzie wreszcie miała pełną infrastrukturę sportową i nowoczesne otoczenie. Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny świetnie uzupełni wcześniejsze inwestycje w budowę hali sportowej i rozbudowę szkoły” – powiedział Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński. „Ten fantastycznie zapowiadający się obiekt posłuży nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom okolicy, gdyż zamierzamy go udostępniać także po godzinach pracy szkoły.”

Kontrakt ma wartość niespełna 2,6 mln zł, z czego blisko 800 tys. zł stanowi dofinansowanie zewnętrzne, które gmina uzyskała z programu „Sportowa Polska”, prowadzonego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Umowa zakłada zakończenie budowy do końca roku 2021.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu, szkoły i mediów. Postępy inwestycyjne w Radzyminie chwalił m.in. p. Paweł Dąbrowski, Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego. W imieniu nauczycieli, rodziców i uczniów nadzieję na sprawną realizację inwestycji wyraziła p. Hanna Baryłka, dyrektor szkoły, której towarzyszyła delegacja Rady Rodziców. Na sali obecni byli również: p. Wiesław Solarz i p. Izabela Paciorek – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie, p. Tadeusz Jędrasik, radny Rady Miejskiej, p. Krzysztof Dobrzyniecki, Wiceburmistrz Radzymina i p. Wojciech Rukat, właściciel firmy Ziel-Bud. Firma ma w swoim portfolio wiele zrealizowanych projektów boisk i obiektów sportowych m.in. w Warszawie i w Markach.

Zobaczcie nagranie wideo z uroczystości w obiektywie portalu WWL24.

 

Na skróty

Przewiń do góry