100-lecie urodzin św. Jana Pawła II w Radzyminie, 18.05.2020 r.

100.png

18 maja 2020 roku minęła 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przypadła ona w czasie pandemii i obostrzeń państwowych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wiele planowanych wcześniej uroczystości wspomnieniowych zostało odwołanych, jednak Radzymin pokazał, że pamięć o Ojcu Świętym jest żywa i bardzo ważna dla lokalnej społeczności i samorządu. Przedstawiciele władz lokalnych złożyli kwiaty pod rzeźbą upamiętniającą św. Jana Pawła II na Cmentarzu Żołnierzy Poległych 1920 roku.

 

Diecezjalne uroczystości jubileuszowe odbyły się również w Radzyminie - w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński odprawił Mszę Świętą, która była transmitowana przez kanał SalveNET oraz na YouTube parafii. Dwa dni wcześniej, w dniach oczekiwania na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II w parafii w Radzyminie od 15 do 17 maja, obyła się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą dziękczynną za życie Ojca św. Przez cały dzień, 18 maja, można było obejrzeć samochód papieski, którym w latach 1990-2001 Ojciec Święty podróżował na wypoczynek do Castel Gandolfo. Pojazd przekazał Angelo Gugel, kamerdyner Jana Pawła II.

Podczas uroczystości poświęcono również dzwon jubileuszowy, który zabił po raz pierwszy 16 sierpnia 2020 roku.

Z okazji 100-lecia urodzin Ojca św. radzymińska młodzież nagrała jubileuszową pieśń pt. „Polski Papieżu”. „Nagraliśmy tę pieśń wierząc, że będzie to najlepszy prezent jaki możemy dać Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, w dniu jego urodzin” mówili młodzi twórcy.
.
Radzymin pamięta o Ojcu Świętym!
 
Zachęcamy do posłuchania utworu naszej młodzieży poświęconemu św. Janowi Pawłowi II:
 
pieśń.png

 

Na skróty

Przewiń do góry