Provitus, Creative Fun Factory, Kinesis i Cukiernia Małgosia zdobyły statuetki Victorii Biznesu 2024

13 czerwca 2024 w Scenie Cegielnia odbyła się Gala Konkursu Victoria Biznesu 2024, podczas której ogłoszono wyniki 2. edycji konkursu dla najlepszych firm, działających na terenie Gminy Radzymin. Tym razem firmy mogły zgłaszać się w trzech kategoriach:

 • Przedsiębiorca
 • Debiut
 • Radzymińska Tradycja

Głównym Organizatorem Konkursu jest Gmina Radzymin, zaś współorganizatorami jego drugiej edycji są: stowarzyszenie Radzymiński Klub Biznesu, Scena Cegielnia, tygodnik Wieści Podwarszawskie i portal wRadzyminie.pl. Sponsorami Gali Konkursu były firmy: Pemes - Producent Maszyn Specjalnych, Cukiernia Bizon i Coca-Cola HBC Polska. Na naszym wydarzeniu swoje stoisko informacyjne miał również Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie - Filia w Radzyminie oraz portal wRadzyminie.pl.

Otwierając Galę, Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podkreślił, że to właśnie przedsiębiorcy wspólnie z samorządem rozwijają gminę i tworzą jej wizerunek. Stwierdził: "Dla części z Państwa konkurs Victoria Biznesu będzie świętem, ale dla wszystkich będzie symbolicznym podziękowaniem za Państwa codzienną pracę, za wysiłek na rzecz klientów z Radzymina, z Polski, a w niektórych przypadkach także ze świata. Dla wszystkich z nas będzie to wspaniała okazja, aby lepiej się poznać, porozmawiać, nie tylko między Wami, ale również z obecnymi na sali samorządowcami."

Zebranych na sali gości powitała również p. Marta Rajchert z Zarządu Powiatu Wołomińskiego, która zaznaczyła znaczenie tworzenia miejsc pracy przez przedsiębiorców i samorząd oraz wyraziła uznanie dla inicjatywy prowadzenia Konkursu. Z kolei Przewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie, p. Marek Brodziak, powiedział do zgromadzonych: "Cieszymy, się, że wybrali Państwo właśnie Radzymin na miejsce prowadzenia biznesu, mam nadzieję, że widzicie ten potencjał, który tutaj tkwi i te warunki, które staramy się dla Państwa przygotować. (...) Wszystko, co robi samorząd, co zostaje uchwalone na sesjach Rady Miejskiej, ma na celu to, aby wspomagać biznes w realizacji Waszych planów." Zaznaczył też korzystne położenie Radzymina z punktu widzenia rynku pracy i wyraził nadzieję, że to właśnie pracownicy z Warszawy będą przyjeżdżać do pracy w Radzyminie. 

Do Kapituły wpłynęło ponad trzydzieści zgłoszeń, najwięcej w kategorii "Przedsiębiorca", bo aż dziewiętnaści. Podczas obrad Kapituła zdecydowała o podziale tej kategorii na dwie podkategorie - firmy duże (6 podmiotów) i firmy małe (13 podmiotów). W kategorii "Debiut" wpłynęło dziewieć zgłoszeń, zaś w kategorii "Radzymińska Tradycja" - trzy zgłoszenia. 

Nagrody i wyróżnienia otrzymały firmy:

Kategoria "Przedsiębiorca" - firmy duże:

Laureat statuetki Victoria Biznesu - firma Provitus Dąbrowscy Malesa sp. j.

Provitus jest rodzinnym, polskim i tradycyjnym przedsiębiorstwem produkcyjnym w branży przetwórstwa owoców, warzyw i grzybów. Działa od ponad 30 lat. Głównymi produktami firmy są ogórki konserwowe, warzywa zasmażane, chrzany, pesto, grzyby marynowane, a w ostatnim czasie dołączyły do nich sałatki. Polityka firmy oraz rzetelna praca pozwoliły na stworzenie silnej i rozpoznawalnej marki Provitus oraz ciekawej, stale rozwijanej oferty produktowej.

Przykład nowości w ofercie Provitus: marchewka z ziemniaczkami: 

Marchewka z ziemniaczkami.jpeg

Wyróżnienia:

 • Pemes - Producent Maszyn Specjalnych - firma projektuje i wykonuje maszyny służące do automatyzacji montażu i kontroli jakości produktów oraz specjalistyczne maszyny technologiczne, m.in. przewijarki, piece wygrzewające oraz zrobotyzowane stacje montażu i pakowania. Na zamówienie klienta tworzy linie technologiczne obejmujące cały proces produkcyjny. 
 • Inforsys S.A. - firma od 25 lat specjalizuje się w outsourcingu procesów biznesowych oraz komunikacji bezpośredniej, w szczególności obsługą papierowej i elektronicznej korespondencji masowej, skanowaniem, podpisywaniem dokumentów, konfekcjonowaniem kart i załączników nietypowych, kompletacją zestawów oraz realizacją dedykowanych projektów informatycznych.

Podziękowania: Przedsiębiorstwo Handlowe Bizon Janusz Skorupa, Bona-Agra Sp. z o.o., Kancelaria Prawno-Podatkowa Boolska.pl sp. o.o.

Kategoria "Przedsiębiorca" - firmy małe:

Laureat statuetki Victoria Biznesu - firma Creative Fun Factory Lidia Wolańska

Creative Fun Factory tworzy niezapomniane chwile dla dzieci i jest dynamicznie rozwijającą się firmą, która od 2019 r. dostarcza najwyższej jakości usługi w zakresie rozrywki dla dzieci.  Specjalizuje się w wynajmie atrakcji dla dzieci oraz organizacji wydarzeń, które przynoszą uśmiech niezapomniane chwile. Pierwsze kroki firma stawiała, przygotowując kameralne, rodzinne imprezy. Dziś organizuje organizujemy największe wydarzenia tematyczne w naszej gminie z udziałem dzieci. Bawi i łączy pokolenia.

CreativeFunFactory.jpeg

Wyróżnienia:

 • Studio Wizażu i Makijażu Permanentnego Agnieszka Ulanowska - od 6 lat zajmuje się makijażem permanentnym i jest licencjonowanym trenerem w tej dziedzinie. W ubiegłym roku zdobyła Mistrzostwo Polski w makijażu permanentnym brwi.
 • Nenochicken Bar „U Basi” Barbara Mazurkiewicz - prowdzi bar przy hali ROKiS oraz od 1,5 r. stołówkę w Zakładzie Coca-Cola HBC w Radzymine. Jest mistrzem kucharskim, szkoli uczniów i praktykantów. Gotowanie jest pasją pani Barbary, a jej bar jest ulubionym miejscem na smaczne i niedrogi posiłek.
 • Małgorzata i Michał Kamińscy sp. z o.o. - firma od 2015 roku kompleksowo realizuje kreatywne filmy oraz sesje fotograficzne, które wynoszą działalność naszych klientów na wyższy poziom. Wykonuje ok. 150 filmów w każdym roku. Zrealizowała materiały audiowizualne dla niemal stu różnych podmiotów. Współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami, instytucjami publicznymi oraz organizacjami pozarządowymi. Poza działalnością stale wspiera ważne inicjatywy lokalne, społeczne i kulturalne oraz akcje charytatywne. 
 • Warsztat Fryzjerski Marcin Jusiński - działa na radzymińskim rynku od ponad 17 lat, oprócz usług fryzjerskich prowadzi szkolenia i bierze udział w pokazach fryzur w całej Europie. Jest solidnym pracodawcą, wspiera lokalne inicjatywy i udziela się charytatywnie.

Podziękowania: Biuro Rachunkowe Helios, Corr-Met Recycling, Biuro Rachunkowe Primus Edyta Osytek, Leder Group Elżbieta Kursa Leder, Centrum Rehabilitacji Niemowląt i Dzieci Angelika Płócienniczak, Wakacje.pl Radzymin, NatClean - usługi ogrodnicze, NaprawimyTo FHU Sebastian Rudnik.

Kategoria "Debiut"

Laureat statuetki Victoria Biznesu - firma Centrum Rehabilitacji Kinesis sp. z o.o.

Główną specjalnością Centrum Rehabilitacji Kinesis jest szeroko pojęta rehabilitacja, konsultacje ortopedyczne, masaże lecznicze oraz relaksacyjne, hirudoterapia, tlenoterapia. Centrum przyjmuje zarówno dzieci jak i dorosłych. Prowadzi treningi indywidualne oraz grupowe. Oferuje też wsparcie psychologiczne. Główne problemy, z jakimi zgłaszają się pacjeńci to problemy ortopedyczne, pooperacyjne oraz bólowe -- napięcia mięśniowe, rwa kulszowa oraz dzieci z wadami postawy. Firmę wyróżnia metodologia pracy z pacjentem. Tutejsi fizjoterapeuci pracują wg koncepcji FRSc, czyli Pięciu Układów Regulacyjnych w ujęciu Radosława Składowskiego. Osiągają dzięki temu spektakularne efekty terapeutyczne. Firmę dodatkowo wyróżnia miejsce i jakość siedziby - nowe, dobrze wyposażone sale rehabilitacyjne i ćwiczeń oraz najwższej klasy sprzęt do fizykoterapii.

Wyróżnienia

 • BanoLove Marlena Jóźwiak - sklep Banolove działa w Radzyminie od 2021 roku i oferuje niezwykle szeroki asortyment towarów biurowych, dekoracyjnych, szkolnych i zabawek. Jest najlepiej wyposażonym sklepem w tej branży na terenie naszej gminy. Współpracuje z dekoratorami podczas imprez, świadczy usługi dla sal weselnych i organizatorów wydarzeń. Dba o najwyższy standard obsługi klienta.
 • Klinika La Bell Małgorzata Niegowska  - Specjalizujemy się w zabiegach na twarz i ciało. Nasze usługi są dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego z nas, zapewniając, że każdy zabieg przynosi maksymalne korzyści. Używamy najnowocześniejszych technologii i sprawdzonych metod, aby zapewnić najwyższy standard. Każdy klient jest dla nas wyjątkowy dlatego przed zabiegiem przeprowadzamy szczegółowy wywiad. Pozwala nam to zrozumieć unikalne potrzeby naszych Klientów .Zadowolenie i komfort klientów jest dla nas najważniejsze.
 • Harmony Wellnes & Beauty - wyjątkowe miejsce, gdzie innowacyjne technologie i troska o zdrowie splatają się w harmonijną całość. Firma oferuje holistyczne podejście do dbania o kondycję fizyczną i wygląd ciała., stosuje najnowocześniejsze urządzenia, metody i technoloti, które są nie tylko skuteczne, ale przede wszyuskim bezpieczne. Firma zapewnia najwyższy poziom obsługi klienta w zakresie pielęgnacji i zdrowego trybu życia.

Podziękowania: Drinkujemy.pl, Butik Magia Stylu Dorota Bałda, BUTIK FASHION LOOK Sylwia Wojtera, Karmelovy butik.

 

Radzymińska "Tradycja"

Laureat statuetki Victoria Biznesu - firma Cukiernia Małgosia z produktem Rurki "Małgosi"

Cukiernia Małgosia to rodzinna firma, która działa na rynku od około 30 lat. Prowadzi rzemieśliniczą, tradycyjną produkcję cukierniczą, sprzedaż hurtową i detaliczną oraz kawiarnię i lodziarnię w centrum Radzymina. Rurki "Małgosi" to produkt opracowany przez założycielkę firmy. p. Małgorzatę Roguską, w 1999 r. Składają się z kruchego ciasta, wypełnionego kajmakiem i bitą śmietaną najlepszej jakości. Produkt powstał w wyniku żmudnych prób, które przyniosły wyjątkowy efekt po kilku miesiącach prac. W momencie wprowadzenia na rynek kajmak, który wypełni rurki, nie był jeszcze szeroko wykorzystywany w cukiernictwie, w dużej mierze został rozpowszechniony wraz z rurkami. Jakość i składniki rurek "Małgosi" pozostają niezmiennie wysokie. W 2012 r. zostały nagrodzone Laurem Marszałka jako najlepszy produkt na Mazowszu. Wiele cukierni korzysta z pomysłu i naśladuje rurki "Małgosi", lecz oryginał pozostaje wyjątkowy i dostępny tylko w Cukierni Małgosia.

Rurka-toffi-Malgosi.jpeg

Podziękowania: TAGO - kruche rurki waflowe z kremem, WafleX - wafel do lodów "Polski tulipan".

Pełną listę zgłoszonych firm można znaleźć w prezentacji: PDFPrezentacja_Gala_VB2024_20240613_www.pdf (1,03MB)

 

Nagroda specjalna Kapituły Konkursu Victoria Biznesu 2024

Pan Władysław Kolatorski
Prezes Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej

Również w drugiej edycji Kapituła Konkursu postanowiła przyznać dodatkową, specjalną statuetkę za wybitne osiągnięcia społeczne. W pierwszej edycji takie wyróżnienie przypadło p. Tomaszowi Libnerowi z Fundacji oGROMna Pomoc, w tym roku - p. Władysławowi Kolatorskiemu, prezesowi Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej. Kapituła przyznała mu skrzydlatą statuetkę Victorii w uznaniu zasług na rzecz kształtowania postaw patriotycznych młodzieży, za pasję w działalności edukacyjno-społecznej i za ogromną skalę tej działalności. Laudację wygłosił p. Przemysław Stankiewicz z firmy Waflex, a panu Władysławowi na Scenie towarzyszyła delegacja młodzieży z Klubu AK. 

Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym firmom!

 

Wspomnienie i uhonorowanie p. Tadeusza Gołębiewskiego,
założyciela zakładu cukierniczego Tago w Ciemnem oraz sieci hoteli Gołębiewski

Pan Tadeusz Gołębiewski (1943-2022), wybitny przedsiębiorca, mieszkał na terenie gminy Radzymin i tu, w miejscowości Ciemne, założył zakład cukierniczy pod marką Tago. Początki jego działalności, kolejne osiągnięcia i wspólne chwili wspominał p. Bogdan Domagała, założyciel firmy DJChem Chemicals. Podkreślał niespożytą energię, upór w dążeniu do celów, niezwykłą pracowitość i fantazję pana Tadeusza Gołębiewskiego. Symbolem uznania i pamięci dla tego wybitnego biznesmena ze strony Kapituły Konkursu, władz samorządowych Gminy Radzymin, Radzymińskiego Klubu Biznesu, przedsiębiorców i całej społeczności gminnej jest wyjątkowa, kryształowa statuetka z napisem "Pamięci Tadeusza Gołębiewskiego", którą p. Bogdan Domagała wraz z Burmistrzem Krzysztofem Chacińskim i Przewodniczącym Rady Markiem Brodziakiem, przekazali na ręce p. Jarosława Gołębiewskiego, syna p. Tadeusza Gołębiewskiego i prezesa firmy Gołębiewski Holding.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji fimowej z Gali:

Zdjęcia podczas Gali wykonał p. Rafał Morawski:

 

Prace Kapituły Konkursu

Obrady i decyzje Kapituły pozostawały tajne do momentu ogłoszenia wyników podczas Gali w dn. 13 czerwca. W skład Kapituły wchodzą eksperci i praktycy biznesu, jak również laureaci pierwszej edycji Konkursu:

 • Bogdan Domagała, DJ Chem Chemicals Poland S.A. - Przewodniczący Kapituły
 • Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina
 • Karolina Gruca, GoldenSubmarine
 • Magdalena Kikolska, Scena Cegielnia
 • Paweł Nagórny, Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o. - laureat 1. edycji Konkursu
 • Anna Ochnik, Doradztwo Finansowe Lendi, Prezes RKB
 • Michał Półtorak, Wieści Sp. z o.o.
 • Jakub Pałaszewski, MyCatering - laureat 1. edycji Konkursu
 • Magdalena Sutkowska, La Pasta -  laureat 1. edycji Konkursu
 • Adam Zarychta, Kaiso Sushi -  laureat 1. edycji Konkursu

Statuetkę Victorii Biznesu zaprojektowała rzeźbiarka Magdalena Karłowicz, kuratorka radzymińskiej Galerii Piwniczka. Ta niezwykła, skrzydlata, odlana z brązu figura, jest unikalnym wyróżnieniem. 

Relację na żywo z Gali prowadził serwis wRadzyminie.pl na swoim profilu w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/wradzyminiepl/videos/1463195380966646

Informacje o regulaminie i zasadach zgłoszń do drugiej edycji konkursu Victoria Biznesu można znaleźć w artykule pt. Zgłoś firmę lub produkt do konkursu Victoria Biznesu 2024!

Na skróty

Przewiń do góry