Aleja L. Kaczyńskiego - zalecany objazd centrum Radzymina dla cieżarówek

Władze Gminy Radzymin apelują do Przedsiębiorców, którzy wykorzystują transport samochodami ciężarowymi przez Radzymin, w szczególności pomiędzy trasą S8 a strefą przemysłową na północy miasta i wyjazdem na Nieporęt, o korzystanie z dogodnego połączenia aleją L. Kaczyńskiego. Pozwoli to skrócić czas przejazdu i uniknąć tworzenia korków w centrum Radzymina.

Ponadto gmina Radzymin pracuje nad taką organizacją ruchu w centrum miasta, która docelowo ograniczy przejazdowy ruch samochodów ciężarowych. Już teraz warto przyzwyczajać kierowców do nowej, dogodnej trasy!

obwodnica_A5-obrazy-0.jpeg

Aleja Lecha Kaczyńskiego została zbudowana w latach 2019-2024 i jest największą gminną inwestycją drogową. Zapewniła zupełnie nowe połączenie pomiędzy trasą S8 - okolicami węzła Radzymin Północ z ulicą Przemysłową i Weteranów z ominięciem centrum miasta. Około 5 kilometrów nowej drogi jest szybszym i dogodniejszym dojazdem z S8 do strefy przemysłowej, w której mieszczą się m.in. obiekty firm Coca-Cola HBC, Mennica Metale, Corr-Met, Zbrostal, Zakar, Kanu, Provitus, El-Trans, Milk Hydrosan, Williams Manufacturing czy PWiK Radzymin.

 

obwodnica_A5-obrazy-1.jpeg

Zachęcamy do korzystania z tego połączenia!

Ulotka z mapką do pobrania: PDFulotka_ALK_obwodnica_A5.pdf (9,41MB)

Na skróty

Przewiń do góry