Operacja "Czysta Rządza - gdzie Bug wita się z Narwią" 20.04.2024

W sobotę 20 kwietnia 2024 r. na rzece Rządzy i w jej najbliższych okolicach odbędzie się wielkie sprzątanie! Okazją do tego jest akcja "Czysta Rzeka", która odbędzie się na terenie naszej gminy już po raz szósty. Wydarzenie wspomaga lokalna firma turystyczna Kajaki.pro Piotr Borowy. Odpady, zebrane przez wolontariuszy, odbierze Zakład Gospodarki Komunalnej w Radzyminie. 

czysta_rzadza_logo_2024_.jpeg

Operacja Czysta Rzeka - gdzie Rządza płynie a Bug wita sie z Narwią

Akcję "Czysta Rzeka" na rzece Rządzy organizują społeczne panie: Dominika Paciorek, Ewelina Jakubik i Kama Orłowska wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich „Rządza” w Rudzie i wieloma wolontariuszami, którzy na kajakach i piechotą będą sprzątać rzekę Rządzę, glinianki i mniejsze cieki wodne na terenie gminy Radzymin. To szczególnie ważne wiosną, gdy widać, ile śmieci zostało wrzuconych do naszych wód lub spłynęło wraz z roztopami, tworząc zatory i smietniska, które zanieczyszczają, trują, przeszkadzają roślinom i zwierzętom, psują krajobraz i turystykę.

Szczegóły akcji znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku: Operacja Czysta Rzeka - gdzie Rządza płynie a Bug wita sie z Narwią i na plakacie poniżej. Po akcji spotkanie dla wszystkich uczestników na ognisku nad rzeką Rządzą w Starych Załubiach, przy OSP Załubice.

czysta_rzeka_2024_plakat.jpeg

Do zobaczenia nad Rządzą!

 

 

Na skróty

Przewiń do góry