Decyzja SKO - sprawa do ponownego rozpatrzenia

W związku z decyzją SKO w kompostowni, o wydaniu której poinformowano w biuletynie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w dniu 10 kwietnia, a o której informacje dotarły do Gminy jedynie z mediów społecznościowych, informujemy:

  1. Samorządowe Kolegium Odwoławcze (SKO), w wydanej decyzji, NIE STANĘŁO po stronie przedsiębiorstwa handlowo-usługowego Adam Mulik.
     
  2. SKO wskazało jedynie, że Burmistrz Radzymina, aby mógł wydać decyzję, powinien UZUPEŁNIĆ MATERIAŁ DOWODOWY, gdzie wykaże, że Mieszkańcy gminy Radzymin nie zostali dostatecznie poinformowani o prowadzonym postępowaniu w sprawie wydania decyzji środowiskowej.
     
  3. Sprawa została przekazana DO PONOWNEGO ROZPATRZENIA przez Burmistrza, który będzie mógł ją ponownie rozstrzygnąć.

Jednocześnie Samorządowe Kolegium Odwoławcze wydało postanowienie, w którym wskazuje, że DECYZJA ŚRODOWISKOWA wydana przez Burmistrza Radzymina w dniu 31.07.2023 NIE MOŻE STANOWIĆ PODSTAWY DO REALIZACJI INWESTYCJI w Starym Dybowie i NIE POWODUJE ŻADNYCH SKUTKÓW.

Informujemy, że o ww. dokumentach dowiedzieliśmy się dzisiaj z mediów społecznościowych. W związku z tym, że Kolegium nie chciało nam przesłać ich w wersji elektronicznej, osobiście udaliśmy się do siedziby SKO i jesteśmy obecnie w posiadaniu jedynie zdjęć wydanej decyzji.

Uzyskaliśmy informację, że oryginały dokumentów zostały wysłane do Gminy pocztą. Chcąc jednak, jak najszybciej poinformować Państwa o wydanej decyzji SKO, w załączeniu zamieszczamy zdjęcia decyzji oraz postanowienie SKO, aby mogli Państwo zapoznać się z całą treścią dokumentów.

Gmina podjęła szereg działań, które celem jest uniemożliwienie powstania kompostowni i mogę Państwa zapewnić, że jako Burmistrz Radzymina zrobię wszystko, aby kompostownia w gminie Radzymin nie powstała.

Burmistrz Radzymina
Krzysztof Chaciński

Postanowienie:
PDFKOA.6670.Oś.23 - OŚ.6220.9.2022.AT.pdf (3,02MB)

Decyzja SKO:
PDFDecyzja SKO.pdf (5,33MB)

 

Na skróty

Przewiń do góry