Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny (Virtual WOF)

Projekt pn. "Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny (Virtual WOF)" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Cel projektu: Zwiększenie dostępności przestrzeni publicznych i usług publicznych na terenie WOF

Lider projektu: Miasto Stołeczne Warszawa w partnerstwie z Gminą Radzymin

 

Wartość całkowita projektu: 26 220 146,40 zł

Wartość dofinansowania: 18 993 504,78 zł (łączna kwota dofinansowania dla wszystkich jednostek biorących udział w projekcie)

 

Projekt realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, których liderem jest Miasto Stołeczne Warszawa, a partnerami 25 gmin: Czosnów, Góra Kalwaria, Halinów, Izabelin, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Marki, Milanówek, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Piastów, Podkowa Leśna, Pruszków, Radzymin, Stare Babice, Sulejówek, Wieliszew, Wołomin, Ząbki, Zielonka, Żyrardów.

Cel główny projektu: Głównym celem projektu jest podniesienie jakości życia mieszkańców i osób przyjezdnych, w tym turystów poprzez dostarczenie pakietu e-usług uławiających wielopłaszczyznową interakcję z gminami i korzystanie z usług publicznych przy wykorzystaniu technologii mobilnych.

Cele tematyczne:

  • Zwiększenie dostępności przestrzeni publicznych i usług publicznych na terenie WOF;
  • Uatrakcyjnienie i zwiększenie dostępności oferty kulturalnej i turystycznej WOF;
  • Przygotowanie do wdrożenia (zbadanie potrzeb, wybór technologii) narzędzia planowania podróży i poruszania się po terenie WOF komunikacją zbiorową;
  • Dostarczenie narzędzia e-kontroli w postaci systemu, który usprawni kontrolę opłat miejsc parkingowych;
  • Zwiększenie świadomości instytucji i osób fizycznych na temat stanu jakości powietrza na terenie WOF.

Zakres projektu obejmuje 5 obszarów tematycznych:

E-dostępność – wdrożenie systemu mikro-nawigacji i informacji kontekstowej, który ma ułatwić poruszanie się po przestrzeniach publicznych, w tym wewnątrz budynków oraz zwiększyć dostępność informacji i usprawnić załatwianie spraw w urzędach publicznych w szczególności osobom z dysfunkcją wzroku.

E-turystyka – stworzenie wirtualnego, spersonalizowanego, mobilnego przewodnika dla turystów i mieszkańców, promującego ofertę turystyczną i kulturalną gmin, powiązanego z informacjami kontekstowymi, elementami rozszerzonej rzeczywistości i grywalizacji (np. interaktywnymi ścieżkami zwiedzania, grami miejskimi).

WARSAWPOLIS-LOGO.jpeg

Aplikacja WARSAWPOLIS GUIDE to jeden, kompletny, wirtualny przewodnik, który przeprowadzi zawiera najciekawsze miejsca i atrakcje Warszawy i 21 okolicznych gmin oraz zachęci do twórczej eksploracji regionu.  W aplikacji znajdują się: trasy i obiekty turystyczne, mapy, planery, e-pocztówkę, a także możliwość włączenia powiadomień push o aktualnych wydarzeniach w Warszawie i sąsiednich gminach.

https://app-warsawpolis.go2warsaw.pl/

E-transport – przygotowanie do wdrożenia (zbadanie potrzeb, wybór technologii) narzędzia planowania podróży i poruszania się po terenie WOF komunikacją zbiorową, w postaci inteligentnej aplikacji mobilnej opartej o dane czasu rzeczywistego, elastycznie reagującej na zmiany oraz posiadającej moduł informacji kontekstowych.

E-parkowanie – stworzenie systemu e-kontroli SPPN, który wzmocni służby kontrolne i zoptymalizuje kontrolę, co znacząco wpłynie na podniesienie jej skuteczności, a w konsekwencji poprawi pogarszającą się sytuację parkingową w Warszawie oraz pomoże podnieść jakość powietrza.

E-środowisko – stworzenie systemu zbierania, przetwarzania i prezentowania w czasie rzeczywistym danych dotyczących parametrów środowiskowych w obszarze jakości powietrza. Dane dotyczące parametrów środowiskowych dostępne są poprzez stronę internetową: https://iot.warszawa.pl/mapa?filter=air

loga_ue.png

 

 

 

 

Na skróty

Przewiń do góry