Pierwsza Miejska Wigilia w Radzyminie za nami!

17 grudnia na placu Tadeusza Kościuszki w Radzyminie odbyła się pierwsza Miejska Wigilia. Już od południa, kiedy rozpoczął się bożonarodzeniowy jarmark, miejsce to zaczęło tętnić życiem, a wraz z zachodem słońca przybrało ono wyjątkowy blask.

Atmosfera była niezwykle świąteczna, pełna ciepła i serdeczności, głównie dzięki licznie zgromadzonym mieszkańcom, zachwycającym występom uczniów i nauczycieli naszych szkół, a także dzięki licznym stoiskom z rękodziełem i wigilijnymi smakołykami.

W świąteczny nastrój wprowadzili nas utalentowani artyści z Przedszkola nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie, Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie, Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem, Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie oraz Mille Voci - Grupy Wokalnej z Ogniska Pracy Pozaszkolnej Nr 1 Jordanek w Warszawie.

Tradycyjnie, wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki na niebie, gospodarz gminy i główny organizator wydarzenia, Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński razem z Przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Darką, Zastępcą Burmistrza Radzymina Krzysztofem Dobrzynieckim oraz miejskimi radnymi złożyli serdeczne życzenia Mieszkańcom Radzymina i podzielili się opłatkiem z obecnymi na uroczystości gośćmi.

O aromatyczne wigilijne potrawy, takie jak pierogi, bigos i ciasta, zadbały Panie ze Związku Emerytów i Rencistów Koła Nr 3 w Załubicach, a także niezastąpieni harcerze z Szczepu 9 RDH i GZ "Labirynt". Oryginalne ozdoby świąteczne zostały wykonane przez dzieci, rodziców i pedagogów ze szkół i przedszkoli gminy Radzymin oraz lokalnych artystów.

Warto było odwiedzić świąteczne stoisko Coca-Coli, gdzie można było dowiedzieć się o nowościach "eco" w produkcji butelek do napojów tej międzynarodowej firmy, a także zrobić sobie zdjęcie ze Śnieżynkami. Dla najmłodszych dzieci atrakcją była także zagroda z żywymi zwierzętami, które zjawiły się w Radzyminie przy wsparciu Skrzatów z Lipin.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i wspólne spędzenie tego wyjątkowego czasu.

 

 

 

 

Na skróty

Przewiń do góry