Rzeka „Rządza” – jest bezpieczna!

rządza.jpeg

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o możliwości zanieczyszczenia rzeki Rządzy, na wysokości miejscowości Stare Załubice. Na miejscu wraz ze Strażą Pożarną, która ustawiła tymczasową zaporę, aby sprawdzić faktyczny stan wody, pojawili się: przedstawicielka Wód Polskich -  Katarzyna Greśkiewicz oraz Kierownik Biura Zarządzania Kryzowego Gminy Radzymin - Stanisław Jankowski.

Po sprawdzeniu stanu rzeki i pobraniu próbek okazało się, iż woda jest czysta, do żadnego zanieczyszczenia nie doszło a korzystanie z kąpielisk jest w pełni bezpieczne. Na wodzie punktowo pojawił się tzw. film, pochodzący najprawdopodobniej z pozostawionej przez turystów lub miejscowych rolników tkaniny. Film został zneutralizowany. Po 24 godzinach zapora została usunięta.

Stan oraz jakość wody w rzece Rządza są na bieżąco monitowane. Na chwilę obecną nie ma przeciwskazań do korzystania z kąpielisk usytuowanych wzdłuż rzeki Rządzy. Dziękujemy lokalnym strażom pożarnym za czujność i gotowość do niesienia pomocy!

Na skróty

Przewiń do góry