Ogromne zainteresowanie Radzymińską Giełdą Pracy

13 czerwca br. w Scenie Cegielnia w Radzyminie odbyła się Radzymińska Giełda Pracy. Sala, w której zwykle odbywają się koncerty, na cały dzień zamieniła się w salę wystawienniczą ze stoiskami pracodawców z gminy Radzymin i powiatu wołomińskiego. Gmina Radzymin była jednym ze współorganizatorów wydarzenia.

Pracowników na Giełdzie poszukiwali m.in. Coca-Cola HBC Polska – zakład w Radzyminie, zakład produkcji cukierniczej Tago w Ciemnem, fabryka kosmetyków pielęgnacyjnych Bielenda z Radzymina, piekarnia Inter Europol, gm. Dąbrówka, czy producent kosmetyków kolorowych Nuco z Wołomina. Oprócz tak dużych w skali regionu pracodawców swoje oferty pracy przedstawiały firmy produkcyjne, które działają w wyspecjalizowanych branżach, m.in. Pemes, ProfMetKol, Sakspol, Zbrostal, Grupa Stalko, Mat Dania, ESA Logistika, Walflex czy BTB Betony. Sektor usługowo-handlowy reprezentowały: Intermarche Radzymin, szkoła językowa Mansoor Academy, restauracja Basico w Scenie Cegielnia i Zakład Doskonalenia Zawodowego.

Ogromną atrakcją było zwiedzanie pokazowej ciężarówki Mercedes Benz Truck, którą w ramach obecności na Giełdzie zaprezentowała firma Daimler Truck Retail, poszukująca mechaników samochodowych do pracy w warsztacie i salonie sprzedaży ciężarówek w Emilianowie.

Oprócz tego Pracodawcy przygotowali szereg prezentacji i atrakcji dla osób poszukujących pracy. Na stoisku Coca-Cola HBC można było skonsultować swoje CV z profesjonalnymi rekruterami. Była możliwości degustacji produktów Coca-Cola i Tago, wypróbowania kosmetyków Bielenda, czy zjedzenia posiłku, przygotowanego na żywo w ramach „live cooking” przez Adama Przybysza, szefa restauracji Basico. Na stoisku firmy ESA Logistika demonstrowano szkolenia w technologii VR. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymali drobne upominki firmowe z gadżetami Radzymińskiego Klubu Biznesu, materiałami informacyjnymi i kosmetykami Bielenda.

Podczas wystąpienia inaugurującego wydarzenia Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina, podkreślił, że warto szukać pracy blisko domu, bo tutaj są dobre firmy, które mają szeroką ofertę zatrudnienia. Radzymińska Giełda Pracy po raz pierwszy, i pewnie nie ostatni, zgromadziła je w jednym miejscu. Zainteresowanie zwiedzających było ogromne, przez Giełdę przewinęło się około 600 osób, które po zarejestrowaniu otrzymywały upominki od wystawców i organizatorów. Dużą grupę stanowili uczniowie radzymińskich szkół ponadpodstawowych.

Główny organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Radzymiński Klub Biznesu, a partnerami: Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie i firma Stalko, która zapewniła bezpłatne dojazdy z centrum Radzymina na Giełdę. Honorowym Patronatem objął wydarzenie Starosta Wołomiński Adam Lubiak, a Wieści były wśród patronów medialnych. Organizację Giełdy wspierały: Scena Cegielnia, Agencja Reklamowa Roka, Gmina Radzymin, Red Scorpion Piotr Stańczewski, Creative Fun Factory Lidia Wolańska oraz firmy członkowskie Radzymińskiego Klubu Biznesu.

Zapraszamy po więcej relacji na profil facebookowy Radzymińskiego Klubu Biznesu, który był głównym organizatorem wydarzenia.

Zachęcamy Pracodawców do bezpłatnego zamieszczania ofert pracy na portalu wRadzyminie.pl.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach, wspierających lokalny rynek pracy!

Pracodawcy na Radzymińskiej Giełdzie Pracy w dn. 13 czerwca 2023:

Swoje oferty pracy zaprezentowali:

Organizatorzy i Partnerzy

Głównym organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Radzymiński Klub Biznesu, zaś współorganizatorami Gmina Radzymin, Scena Cegielnia i Agencja Reklamowa Roka. Honorowym Patronatem objął Radzymińską Giełdę Pracy Starosta Wołomiński Adam Lubiak, a Partnerami wydarzenia były: Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie i firma Stalko, która zapewniła bezpłatny dojazd z centrum Radzymina do Sceny Cegielnia. Ponadto organizację Giełdy wsparły firmy: RedScorpion Piotr Stańczewski i Creative Fun Factory Lidia Wolańska, a także firmy Coca-Cola HBC Polska i Tago, które przekazały napoje i przekąski dla wystawców.

Wydarzenie od wspierali patroni medialni: tygodnik Wieści Podwarszawskie, Radio FAMA Wołomin, portal WRadzyminie.pl, na którym znajdziecie bieżące oferty pracy oraz gminny biuletyn informacyjny "Radzyminiak".

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym, wystawcom i partnerom!

 

Na skróty

Przewiń do góry