Nowoczesne centrum logistyczne Poczty Polskiej powstanie w kompleksie Panattoni w Ciemnem

7 grudnia 2022 r. na terenie kompleksu biznesowego Panattoni Park Warsaw North II w Ciemnem odbyła się uroczystość symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnej sortowni Poczty Polskiej. Będzie to drugi taki obiekt w regionie warszawskim. W dwóch halach o łącznej powierzchni ponad 50 tys. m kw. Poczta Polska planuje nowoczesne działania operacyjno-logistyczne, które będą służyć rozwojowi usług kurierskich, e-commerce i  logistycznych. W jednej z hal znajdzie się m.in. najszybsza maszyna sortująca przesyłki. Inwestycja jest prowadzona w ramach planu rozwoju i modernizacji centrów logistycznych Poczty Polskiej, a gmina Radzymin będzie jednym z kluczowych węzłów tej sieci. Inwestycję realizuje firma Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych, który tym samym zwiększa zaangażowanie na terenie gminy Radzymin.

Wraz z Burmistrzem Radzymina Krzysztofem Chacińskim kielnie do ręki wzięli : minister Jan Kanthak, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Krzysztof Falkowski - Prezes Zarządu Poczty Polskiej, Andrzej Bodziony - Wiceprezes, Michał Samborski - dyrektor ds. rozwoju firmy Panattoni i Paweł Fiuczek - dyrektor zarządzający Harden Construction.

W zakres prac generalnego wykonawcy oprócz budowy hal wejdzie również dokończenie budowy ulicy Logistycznej. Drugim odcinkiem tej drogi będzie można dojechać do nowych obiektów, które powstają w kompleksie Panattoni w Ciemnem, a także do dalszych terenów inwestycyjnych.

Ze względu na pogodę uroczystość odbyła się w przygotowanym przez firmę Panattoni namiocie. Jednak po wyjściu na zewnątrz widać było wyraźnie początki prac budowlanych. Plany zakładają, że końcówka ulicy Logistycznej będzie budowana w pierwszej połowie 2023 r., a Poczta Polska wprowadzi się do nowych hal pod koniec 2023 r.

Więcej informacji o inwestycji Poczty Polskiej i Panattoni w gminie Radzymin można znaleźć w artykule na stronie Poczty Polskiej

Pod koniec listopada br. Panattoni poinformowało również, że w kolejnej budowanej w Ciemnem hali największym najemcą zostanie firma ESA Logistika, która wynajmie 30 tys. m2 (informacja firmy Panattoni). W sumie istniejące i budowane obecnie hale kompleksu Panattoni Park Warsaw North II w Ciemnem będą miały łącznie ponad 130 tys. m2 powierzchni (zob. wizualizacja).

Oby jak najwięcej takich uroczystości w naszej gminie!

 

Na skróty

Przewiń do góry